Jump to content

Gdzie znajdujecie boratynki?


Recommended Posts

Pozwoliłem sobie założyć ten prozaiczny temat, ponieważ takowych nie brakuje, a jestem ciekawy. Osobiście znalazłem w swojej krótkiej karierze zaledwie kilka na polach, a wiem, że kolegom trafiają się ilości garnkowe, czasem zlepki kilku naraz. Pochwalcie się trochę :-)
Link to post
Share on other sites
Również na polach, ale nie trafiłem jeszcze na miejsce w którym byłoby ich w nadmiarze, tak żeby za każdym razem narzekać gdy ją znajdę. Cieszę się z każdej -tam gdzie boratynki, tam też reszta fantów. Trafiałem na pola (często)na których nie ma ich wcale. W sumie wogóle znalazłem ok. 30 boratynek.
Dla niektórych to jeden wypad i w dodatku nieudany....
Pozdrawiam!!!
Link to post
Share on other sites
Z tymi boratynkami to troszkę żartowałem ale tylko troszkę. Pechowo znajduję cenne i rzadkie monety np księstwo warszawskie i są to szroty, a boratynek jest w bród i to nawet w niezłym stanie. Złośliwość losu czy co.....? Żeby chociaż srebrne tak fałszował. I coby ładniej bite były.
Link to post
Share on other sites
Od przybytku głowa nie boli martian, a jako kolekcjoner boratynek, mogę tylko pozazdrościć takiego brania, ale na jesieni uderzy się w te pola, to może i boratynki wyskoczą :-)
A na razie to wrzuciłbyś jakąś fotę tej swojej sterty boratynek :-)
Link to post
Share on other sites

Kilka poszło na wymianę kilka dałem rodzinie, kilka jeszcze nie czyszczonych.
Pozdro.
Ps Może trafi się kiedyś ta srebrna.... to nie będę narzekał. Dziś mało ale przynajmniej coś innego 1 gr 1838 i 1 gr poznański.

Link to post
Share on other sites
Pokemon dlatego nie znajdujesz bo Ci w głowie Maryny :)
Najłatwiejszy sposób to giełda staroci, za garść boratynek płacisz 5 zł...takie to powszechne.

A wracając do tematu (Ty go czesto pomijasz pisząc o ....) najczęściej na drogach (oczywiście tych niepolepszanych), starych traktach, miejscach po młynach, karczmach, przprawach no i oczywiście polach.
Link to post
Share on other sites
Nie lubisz Maryny? :-)
Na giełdzie za 5 złotych to se możesz kupić monety nadające się na podkładki. Dobre" boratynki kosztują od 100 zł w górę.
Gdzie szukać wiem, ale jak patrzę na te fotki, to tak jakbym sam je znalazł.Dzięki :-)
Link to post
Share on other sites
5 zł za garść boratynek (garść to min. 20 szt -tak rozumiem) -na giełdzie , to lekka przesada!!! Odwiedzałem już różne giełdy -najtańsza boratynka 1zł/sztuka i to w nieciekawym stanie(destrukt). Lepsze stany min. 5 -7 zł i wiem co piszę. Pozdrawiam!!!
Link to post
Share on other sites
pierwsza i trzecia (ale trzecia tylko w wakacje) niedziela miesiąca od bladego switu...warto poszperac tam :)
Jedyna uwaga...to że coraz mniej oryginałów....ale..trafić coś ciekawego zawsze mozna...
Link to post
Share on other sites
Dziś znalazłem ciekawą podwójnie- odwrotnie bitą z obu stron. Wyszło na niej głowa z pogonią na każdej ze stron. Czytelna z każdej strony. Jak patrzysz to widzisz Kazika jak obrócisz 180 stopni to pogoń. Z drugiej (rewers) strony to samo. Jak trochę przeczyszczę to dam foto.
Pozdro.
Link to post
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.×
×
  • Create New...

Important Information