Skocz do zawartości

Gdzie znajdujecie boratynki?


Rekomendowane odpowiedzi

Pozwoliłem sobie założyć ten prozaiczny temat, ponieważ takowych nie brakuje, a jestem ciekawy. Osobiście znalazłem w swojej krótkiej karierze zaledwie kilka na polach, a wiem, że kolegom trafiają się ilości garnkowe, czasem zlepki kilku naraz. Pochwalcie się trochę :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również na polach, ale nie trafiłem jeszcze na miejsce w którym byłoby ich w nadmiarze, tak żeby za każdym razem narzekać gdy ją znajdę. Cieszę się z każdej -tam gdzie boratynki, tam też reszta fantów. Trafiałem na pola (często)na których nie ma ich wcale. W sumie wogóle znalazłem ok. 30 boratynek.
Dla niektórych to jeden wypad i w dodatku nieudany....
Pozdrawiam!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi boratynkami to troszkę żartowałem ale tylko troszkę. Pechowo znajduję cenne i rzadkie monety np księstwo warszawskie i są to szroty, a boratynek jest w bród i to nawet w niezłym stanie. Złośliwość losu czy co.....? Żeby chociaż srebrne tak fałszował. I coby ładniej bite były.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od przybytku głowa nie boli martian, a jako kolekcjoner boratynek, mogę tylko pozazdrościć takiego brania, ale na jesieni uderzy się w te pola, to może i boratynki wyskoczą :-)
A na razie to wrzuciłbyś jakąś fotę tej swojej sterty boratynek :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka poszło na wymianę kilka dałem rodzinie, kilka jeszcze nie czyszczonych.
Pozdro.
Ps Może trafi się kiedyś ta srebrna.... to nie będę narzekał. Dziś mało ale przynajmniej coś innego 1 gr 1838 i 1 gr poznański.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokemon dlatego nie znajdujesz bo Ci w głowie Maryny :)
Najłatwiejszy sposób to giełda staroci, za garść boratynek płacisz 5 zł...takie to powszechne.

A wracając do tematu (Ty go czesto pomijasz pisząc o ....) najczęściej na drogach (oczywiście tych niepolepszanych), starych traktach, miejscach po młynach, karczmach, przprawach no i oczywiście polach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lubisz Maryny? :-)
Na giełdzie za 5 złotych to se możesz kupić monety nadające się na podkładki. Dobre" boratynki kosztują od 100 zł w górę.
Gdzie szukać wiem, ale jak patrzę na te fotki, to tak jakbym sam je znalazł.Dzięki :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 zł za garść boratynek (garść to min. 20 szt -tak rozumiem) -na giełdzie , to lekka przesada!!! Odwiedzałem już różne giełdy -najtańsza boratynka 1zł/sztuka i to w nieciekawym stanie(destrukt). Lepsze stany min. 5 -7 zł i wiem co piszę. Pozdrawiam!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś znalazłem ciekawą podwójnie- odwrotnie bitą z obu stron. Wyszło na niej głowa z pogonią na każdej ze stron. Czytelna z każdej strony. Jak patrzysz to widzisz Kazika jak obrócisz 180 stopni to pogoń. Z drugiej (rewers) strony to samo. Jak trochę przeczyszczę to dam foto.
Pozdro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie