Skocz do zawartości
  • 0

7TP-Amunicja kal.37mm


mab1978

Pytanie

Witam. Chyba koniec sezonu był dla mnie szczęśliwy. Trafiłem na łuski które na 99% są z działka 37mm z 7TP. Nie chcę się jednak cieszyć zanim nie upewnię się na 100%:) Prosiłbym o wszystkie informacje na powyższy temat. Najchętniej zdjecia, wymiary, najczęściej spotykane bicia na łuskach (polskie i angielskie). Ilość wyprodukowanej w Polsce i sprowadzonej amunicji.
Z góry dziękuje za pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Łuska ma 19,3mm wysokości i kształt zwężającego się cylindra. Jeśli to łuska od sowieckiej pelotki to prosiłbym o informacje na temat tej broni: ile sztuk wyprodukowano, czy często trafiają się do niej łuski itd. Ja osobiście pierwszy raz widzę takie cudo na oczy a wszystkie cecgy charakterystyczne wskazywały na produkcję polską lub angielską.
Dziękuję i pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety albo na szczęście:) żadna z łusek na tej stronie nie pasuje do moich. Najbardziej charakterystyczna jest w niej kryza i dno. Bardzo przypominające łuskę do Boforsa kal.40. Chyba najlepiej będzie jak wrzucę zdjęcia. może to coś wyjaśni. Ale to dopiero w poniedziałek...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chyba koniec sezonu był dla mnie szczęśliwy. Trafiłem na łuski które na 99% są z działka 37mm z 7TP. Nie chcę się jednak cieszyć zanim nie upewnię się na 100%:) Prosiłbym o wszystkie informacje na powyższy temat. Najchętniej zdjecia, wymiary, najczęściej spotykane bicia na łuskach (polskie i angielskie). Ilość wyprodukowanej w Polsce i sprowadzonej amunicji.
Z góry dziękuje za pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szybko: wysokość łuski 257mm. W zasadzie bicia nie powinny pozostawiać wątpliwości, no chyba, że chcesz pomylić ją z Boforsem plot (też wz.36), który ma ciut wiekszy kaliber i nieco dłuższą łuskę. Nie bardzo wiem o co chodzi z tymi angielskimi biciami, bo niby skąd. Inna rzecz, że ciekawsze byłoby gdybyś znalazł łuskę od Vickersa, ale to jeszcze inna bajka.

Pzdr,

jotes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie przygaduję góralom, ale wiem, że wersje niektórych działek używane w górach miały krótsze łuski, m. in. ze względu na mniejszą masę masę i ograniczony zasięg.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 100% nie jest to od Boforsa wz 36 kal.37. Łuski które znalazłem są krótsze. Bicia które na nich są pachną" mi angielszczyzną...(gdzieś juz takie widziałem). Niestety nie mam ich teraz pod ręką ale pamiętam, że na pewno był charakterystyczny znak 'x' i w trójkącie liczba 19. Jak tylko będę miał możliwość to je dokładnie zmierzę i zrobię fotki. Kryza jest bardzo podobna jak w Boforsie kal.40 i 37. W dnie łuski jest włębienie, spłonka mniejsza niż w B.kal.40

Do Jotesa:
Czy masz może fotki albo dokładne wymiary łusek czy też całych pocisków do tych 2 czołgów?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie