Skocz do zawartości

60pp 58 55 weterani


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Jestem z Rawicza. W moich okolicach żyje strzelec II/55, ranny w bitwie pod Piątkiem, pod Lesznem zmarł niedawno kapral III/55 (ranny pod Iłowem), obok mnie mieszka 95 letni artylerzysta 56 pp (czasami przyjedzie jeszcze rowerem na herbatę). Jest jeszcze żołnierz z 58 pp też w Rawiczu. Zyje także strzelec z ośrodka zapasowego 55 pp w Kutnie.
Mam pytanie. Co w związku bitwą Ciebie interesuje. Masz może namiary na żołnierzy 55 pp, a zwłaszcza ósmej kompanii?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

interesuja mnie relacje z walk z okolic piatek- iłow , bede wdzieczny za wszystkie infa relacje z 1 wszej ręki sa najlepsze;-] bo o pamiatki nawet nie pytam w stylu zdjec;p jak oni do ciebie na herbatke wpadaja;p
jak cos gg 4825111 lub kobieras@gmail.com
ja jezdze b czesto w rejon kiernozia iłów bo mam tam sporo rodzinki;]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jak macie namiary na żyjących weteranów Września, prośba o napisanie do autora cytatu poniżej. Jakaś firma tworzy dla polskiego Discovery mini-serie o Wrześniu i szukają jeszcze żyjących:

Cytuje maila do mnie:

Szanowny Panie Bolku,

Nasza firma - studio Tandem Taren-To - przygotowuje wyjatkowy serial dla kanalu Discovery. To 37 jedenastominutowych odcinkow, ktore traktujac o
najwazniejszych wydarzeniach kolejnych dni Kampanii Polskiej 1939, wyswietlane beda od 31 sierpnia do 6 pazdziernika 2007. W gronie ludzi filmu zafascynowanych historia, powstaje nowoczesna produkcja, nad ktorej rzetelnoscia czuwa dr Andrzej Krzysztof Kunert.

Caly czas poszukujemy zyjacych swiadkow i uczestnikow wydarzen Wrzesnia 1939. Bedziemy zobowiazani, jesli znajac kogos takiego, bylby Pan sklonny skontaktowac nas z ta osoba.

Bedziemy rowniez wdzieczni za wszelkie podpowiedzi, szczegolnie dotyczace malo znanych, a ciekawych faktow z tamtego okresu.

Czekajac na kontakt
Serdecznie pozdrawiam

Piotr Naglowski
Tel: +48 601 202015

Tandem Taren-To Sp. z o.o.
02-924 Warszawa
ul. Klarysewska 18
Tel.: +48 22 8857405
Fax: +48 22 6516062"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie