Skocz do zawartości

muszaki


dago2

Rekomendowane odpowiedzi

Co Szczepciu , wspomnienia z poligonu cię dręczą .Ja Muszaki pamiętam z obozu harcerskiego rok 1980 ,i panów w czerwonych beretach przemykających o 5-ej rano ścieżka zdrowia ,po linach rozpiętych wysoko między drzewami ,nazywali to ,,małpim gajem '' ,to byli komandosi .Pozdro...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mi przyszlo do glowy aby w tym watku wpisywali sie ludzie ktorzy maja jakies wspomnienia z Muszakami. Tak ci co sluzyli w nieistniejacej JW 1414 jak i ci ktorzy zostali zwiazani z ta okolica w jakis inny sposob. Czekam na jakies spostrzezenia ,opinie , wspomnienia. pzdr. dago2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dago2, chyba mnie źle zrozumiałeś. Mimo wszystko nie mam złych wspomnień związanych z Muszakami. Fakt faktem, że jako spadochroniarz pod koniec lat osiemdziesiątych wylałem tam trochę potu, ale teraz to z sentymentem wspominam.
Jeżeli chodzi o ciekawe historie związane z Muszakami, to kiedyś słyszałem lub czytałem (nie jestem pewien źródła), że żołnierze tam ćwiczący, kopiąc transzeje, przypadkiem wykopali coś związane z Armią Samsonowa. Chyba chodziło o jakieś monety...

Pozdrowienia

Szczepciu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja teżbaardzo miło wspominam Muszaki, nie jako żołnierz, ale jeździłem tam przez kilka lat (1986-1991) na wakacje pod namiocik i przytulałem" się do wojska nad jeziorkiem zawadzkim, a zwłaszcza do kuchni :) Jeśli chodzi o żołnierzy z tamtejszej jednostki to doskonale pamiętam Cygana z okolic nowego sącza, z którym pogrywaliśmy na gitarce.. :) Poza tym obozy młodziezowe w okolicy, super przygody w lesie i wspaniała zabawa przy ogniskach - żal tych beztroskich czasów, niestety teraz pomost to ruina, nad brzegiem jakiś pseudocamping, jednym słowem obraz nędzy i rozpaczy. Jeśli ktoś chce zobaczyć jak to teraz wygląda, to znalazłem na gratce ofertę sprzedaży: http://miniurl.pl/30855 może się złożymy jako miłośnicy Muszak i kupimy sobie :)
Pozdrawiam wszystkich: Tomek z Krakowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
Krajobraz jak na księżycu ,to jest właśnie obraz dzisiejszej eksploracji, szkoda marnować czasu na zasypywanie dołków bo czas to pieniądz .Jeden taki debil zamknął ten teren dla reszty poszukiwaczy praktycznie na zawsze.Ręce opadają .Pozdro...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myśmy też tam kopali rok temu ,wtedy nie było takiego księżycowego krajobrazu .
Podejżewam że ludzie się zbuntowali i robią to na złość temu leśniczemu który jest nieprzebłagany i zezwoleń nie chce dawać ,inni dają .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem mieszkancem muszak :]Teraz miejscowosc preznie sie rozrasta,co niestety nei wplywa dobrze na odczucia turystow itp.Strona muszak www.muszaki.prv.pl(dopiero w budowie) widze ze pojawily sie zdjecia wiezy na Sadku(Okrag Tannenbergu)ostatnio realizowalismy tam Larp`a ;p Znaczy gralismy w Airsoft scenariusz 36h.Jezioro zaroslo po przejeciu osrodka przez jakiegos Warszawiaka turysci neichetnie odwiedzaja Zawady odstrasza ich cena!!!Na Ulesiu bylej wiezy opserwacyjnej powstal dom seniora,budynek rozrusl sie 4-krotnie.Chcecie to moge wstawic kilka fotek??

POZDRAWIAM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie