Skocz do zawartości

Jeszcze słychać śpiew. I rżenie koni...


bolas

Rekomendowane odpowiedzi

WŁAŚNIE LECI NA KINO POLSKA"
Jeszcze słychać śpiew. I rżenie koni..."


Reżyser: Mieczysław Waśkowski
Scenariusz: Andrzej Mularczyk
Muzyka: Andrzej Trzaskowski
Obsada: Jan Kreczmar, Karol Strasburger, Halina Golanko, Henryk Bąk
Gatunek: psychologiczny
Rok: 1971
Czas trwania: 75 min.
Producent: WEKTOR ZF

W ćwierć wieku po zakończeniu wojny emerytowany pułkownik-kawalerzysta dowiaduje się przypadkiem, że we wrześniu 1939 r. nie wykonał rozkazu i nie odznaczył Krzyżami Virtuti Militari swoich najdzielniejszych żołnierzy - uczestników legendarnego wypadu na Kamieńsk. Oficer nie przyjmuje do wiadomości, że rozkaz już go nie obowiązuje. Ponieważ przebywa w szpitalu, zleca odszukanie dziesięciu bohaterów swojemu synowi, młodemu energicznemu reporterowi telewizyjnemu.
W programie: piątek, 18.05.2007, godz. 20:16
niedziela, 20.05.2007, godz. 11:00
sobota, 26.05.2007, godz. 15:16
sobota, 26/27.05.2007, godz. 03:02
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś sobie przypominam.
To tam były takie migawki, jak facet na siewniku pokazuje jak w 1939r. sam ciągnął działko ppanc? I kończy się jak ostatni z odnalezionych (Hołda chyba mu było) ucieka przed samochodem i przypomina sobie, jak we Wrześniu uciekał przed czołgiem.
Jak coś pokręciłem to przepraszam, ale oglądałem to chyba z ćwierć wieku temu a Kino Polska w mojej kablówce nie wydają. ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)


A tego to mu nie zapomnę nigdy.

Ciekawe co mówili byli ułani o mistrzu po projekcji jego dzieła nakręconego na dewizowej kolorowej taśmie :)
Pewnie leciało od najgorszych i połamanych :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie