Skocz do zawartości

Trafione u znajomego


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 360
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Będąc w Biesach znajomy -opowiedział mi że u sąsiada jak rozbierano starą drewnianą chałupę wyszło trochę starych banknotów -zaproponowałem aby mnie do nich zaprowadził - pokazali mi było tego trochę ale nominały powtarzały sie więc zapytałem czy by mi nie dali tych które sie im powtarzają - i tu sie zaczęło - panie a to na pewno jest kupę kasy warte itd.ręce mi opadły -ale przypomniałem sobie że u znajomego jest net w domu- poprosiłem najmłodszego domownika ze mną ok 15 lat i pokazałem mu na allegro że cena waha sie od 1.50 do 20 zeta w zależności od stanu i nominału .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gostek wrócił do domu i ich uświadomił - poprosiłem aby mi odstąpili te w najgorszym stanie i pogryzione prze myszy - wybrali parę -ale kasy już za nie nie chcieli :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patrząc na te banknoty uświadomiłem sobie że jednak Adolf Hitler nie był prekursorem Unii Europejskiej :):):) tylko monarchia Austro-Węgierska .Prawie sto lat temu pisali w 10 językach !! tak w dziesięciu ! nominały na banknotach !!!!:):):) -pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo ładna odznaka
można prosić o zdjęcie rewersu? mam identyczną sztukę, i moja ma ślady po cynie - jak jakby miała dolutowane wąsy do przypinania albo coś na styl agrafki. Nie ma śladu po słupku.

Co ciekawe - to druga w tym typie jaką znam. Zazwyczaj występują one w innej formie - z okręgiem wokół herbu umieszczonego w środku, oraz w wersji srebrzonej.

czy to wykopek?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie