Skocz do zawartości

23.06 sobota 3 Piknik Historyczny w Forcie Czerniakowskim z rekonstrukcją PSZ ku pamieci Gen. Andersa i jego żołnierzy.


Rekomendowane odpowiedzi

Pozdrowienia Panowie, znacie numer do mnie, dlaczego nie zadzwonicie?
Impreza jak najbardziej jest w przygotowaniu.
Program znajduje sie na stronie campusa.
Swoją obecność zapowiedziały: 7 AA, Radosław, Kotwica, Parasol, 101 Airborne, Liese, Kalina, Pionierzy, 1 SBS, Cytadela.
Imprezie będzie towarzyszył Ogólnopolski Turniej komputerowy organizowany przez koncern EA, Batlefield 2.
Silnie zaprezentuje się Straż Graniczna (uzgodnienia atrakcji w toku).
Głównym elementem imprezy będzie inscenizacja PSZ - Włochy 1944. (zgłoszenia i scenariusz inscenizacji Rafał 1 SBS)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 82
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Patronem prasowym jest radio warszawskie Kampus, z wejściami na żywo w trakcie trwania imprezy. Dodatkową atrakcją będzie strzelnica przygotowana przez kolegów z pisma Bies.
Oczywiście nie zabraknie pojazdów i czołgów.
w inscenizacji PSZ - Włochy 1944 wezmą udział najpierw grupy amerykańskie, potem front przejmą Polacy";-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W inscenizacji PSZ wezmą udział pojazdy lekkie typu Jeep, Dodge, GMC. Muzeum WP nie dysponuje odpowiednimi finansami na uruchomienie Shermana czy haubicy Sexton. Ale jakbyście mogli wspomóc remont powyższych sprzętów, na pewno złotymi zgłoskami byście zapisali się w historii polskiej rekonstrukcji. Potrzeba ok. 200 tyś złotych;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okejos, przepraszam cię uprzejmie, ale skąd ty weźmiesz 6 czołgów na chodzie do rekonstrukcji????
W muzeum na chodzie jest Merida i Leopard - to dwa, ale one nie pasują. Grizzly nie jeździ. PzII Grzesia K. jest w Cieszynie cały weekend. Reszta sprawnych czołgów z okolicy Warszawy kręci film pod Legnicą. Ale żaden ani niemiecki, ani amerykański.
Dobra jest kopia PZIV w Otrębusach. No i możesz jeszcze zliczyć samochody pancerne z Otrębus pod czołgi" ....

Tak sobie siedział Akagi i głośno myślał....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem raczej nie ma co liczyć na czołgi;-) Chyba że odnajdziemy zaginiony werset wspomnień Kesserlinga, któremu jakoby podarowano jeden zdobyczny T-34 zdobyty pod Wiaźmą. I tenże T-34 podobno był widziany pod Monte Cassino na Widmie. Te zaginione wspomnienia na pewno udokumetują użycie Tetki;-)))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz , chwila, chwila....
Po pirwsze to ciągnik do ciągnięcia paka na Bzurze to ja mam - przyjedzie z Otrębus , juz jestem po słowie ( i nie będzie to znany wszystkim Merc, tylko coś nowego)

Po drugie - PzII z tego co wiem faktycznie na Kosakowo sie nie wybiera ( a raczej napewno).
W ogóle PzII będzie można oglądać na pikniku w Cieszynie, a potem na Bzurze. Na żadną inną imprezę w tym roku już się ów rzeczony nie wybiera.
Nie wiem, skąd tiaret to wie, bo uzgodniono to w bardzo wąskim gronie w ostatni weekend, ale ma dobre infroamcje.

Czuję tu jakiś dysonans między kolegami :))))))

A co propozycji ciągnika, to wiesz paweł, ja jestem jak niewierny Tomasz - jak zobaczę to uwierzę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie