Skocz do zawartości

Radojewo-przeprawa przez warte!


281

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!
Co do pojedynków to cytuję:
Wieść gminna głosi,że za czasów Polski szlacheckiej za Wartą,na polanie otoczonej dębami,odbywały się pojedynki szlachty.Walczono na miecze,szable,a gdy nastały pistolety,strzelano z nich do siebie.Władze kościelne były temu bardzo przeciwne,mimo to pojedynki odbywały się."
To na tyle;)
Pozdr.281!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, zbiorę się w sobie i pstryknę jakąś ładną fotkę wszystkich monetek które tam znalazłem :) Wrzucę w święta, bo będę na necie cały czas :)
Trzeba by pomyśleć na poważnie o nowym miejscu spotkań, oczywiście rekreacyjnie zawsze można jeszcze wpaść na przeprawę... Ale karczma, o której mówiłeś mnie kusi :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!Ja też jestem tego zdania iż przeprawa się kończy i czas na zmiany:)
Teraz jeszcze muszę uzbierać na rutusika,bo widzę że w naszej grupie to ja będę mógł robić za sekretarza i fotografa jak tak dalej pójdzie;(
Do karczmy i zajazdu też wpadniemy.Tylko to jest teren R23 i trzeba go spytać co on na to.
Powiem tak,może na rozruch po świętach transzeje w okolicznym lesie.Nie daleko jest żwirownia,można zabrać grilla o ile ktoś ma:)
Pozdr.281
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest pomysł! W tamtejszych landach jeszcze nie chodziłem, ewentualnie Różany, o którym ostatnio rozmawialiśmy?
Zobaczymy po świętach, ale nie ulega wątpliwości że kalorie trzeba będzie zgubić :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PG-pewnie że napalony.
Po przeczytaniu tego,pewnie cały Poznań się napali .
---Zajazd na M...... był siedzibą trzech zbójów.Tych ,co tu wstępowali ograbiano i mordowano.Ciała chowano w Puszczy Zielonce.Karczma leżała na rzeźnym szlaku Gniezno-Poznań.
Pędzono tu gęsi,owce i krowy do rzeźni w Poznaniu.Pewien kupiec wracał z pieniędzmi.Miał przy sobie tresowanego wilczura.Kiedy doszło do bójki kupiec przy pomocy psa pokonał bandziorów i doprowadził ich na policję.Zajazd rozebrano,a z jego piwnic wydobyto sześć beczek złotych dukatów.Pozdro.R23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Oj jak się zazieleni!
PG-po świętach to są dwa wyjścia:
1.transzeje w pobliskim miejscu tej karczmy
2.to teren dziewiczy o którym rozmawialiśmy ostatnio na wyprawie.
kamdrum-na pewno ucieszył by się z wyjścia nr.1
Wyjaśnię dlaczego ta karczma może jeszcze poczekać.
po 1.Solaris-brak
po 2.Solaris-brak
po 3.Solaris-brak
:((((((((((((((((
Pozdr.281!
żartowałem:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam!
Ostaje nam porobić fotki z terenów po Cysterskich,wszystko ulega zapomnieniu i zaniedbaniu,a wystarczyło by uruchomić prom w tym miejscu i powróciło by życie w te strony,no ale cóż plany są!ale nie za moich czasów będzie mi to widzieć.
Pozdr.281

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie