jedrus Napisano 29 Grudzień 2006 Autor Napisano 29 Grudzień 2006 Proszę o identyfikację. Jest to wykopek.
kopijnik2 Napisano 29 Grudzień 2006 Napisano 29 Grudzień 2006 oto dyskusja na temat obiektu...______________temathttp://www.lamoneta.it/index.php?showtopic=11821http://www.lamoneta.it/index.php?s=4ea4b4c1f2cac2d25ea04595620a54ed&act=Attach&type=post&id=15535http://www.lamoneta.it/index.php?s=4ea4b4c1f2cac2d25ea04595620a54ed&act=Attach&type=post&id=15536 __tłumaczenie :)))____________Dzień dobry,Ja nie udaję się w rozumie piękne nic tej monety w miedziCm 2.8 średnicy.D: FRANGIT ET ATOLLIT i do środka to zjawia całokształt wojownika (do) z lancą i tarczą, to zdaje mnie bicephalousR: CEPHALUS PROCRIS i do środka 2 całego ludzkiego figury i zwierzę (jagnię?)Podzięka w antcipoCc Ja wierzę tyczeni do jakiegoś epizodu greckiej mitologii, będzie może małżeństwem między Cephalus i Procris...Ja mam poważne wątpliwości to jest moneta, ja nic nie widzę że marki pomyśleć o wychodzącym autorytecie. Oni liczą bardziej bywałe zdania.Cześć, P. :)Ja wierzę obaj medal albo znak... Pisanie w bassso E` H. .??? On nie wierzy naprawdę tamten dyl z monetą, to zakrawałoby+qualce commemorative medal.Cześć TIM. Także do mnie to nie zdaje się w ogóle moneta, i nawet starożytna. Wy wiecie skąd to powstaje się? :)Podzięka x interes Sandokan. Obiekt w materii jako wszystko inne że ja ulegam wam w tych dniach, powstaje się od rozległego zgromadzenia osoby znikaliście dla wielu czasu. SO` że robiony j posyłają monety od Włoch, przeto to nie Znajduje mnie możliwego założyć miejsce początku żadna inna informacja na tym. Są nadto monety z rozległym czastarskim rzędem: Rzymianie, Renesans, starożytne stany i coś królestwa, qundi mn niemożliwy założyć okres. Szczególnie to zdaje mnie Dziewiętnaste-stulecie ale ja mogłem być zepsuty. Spojrzenia, ccJa znajduję ciekawy kawał od wy przedstawiliście, także ja ryzyko to hipotezy wchodzi znowu do 800, ale ja nie rozumiem naprawdę co on pertraktuje: to nie nawet zdaje mnie religijny medal...Jutro ja skontaktuję latinista żeby mieć dobre możliwe tłumaczenie mało czytelnego słówka na monecie: Ja także zbadałem jego do wysokiej szkoły, ale czas przebrzmiał nadto...Ja dziwię się mn chociażby głębokie to szczerb nalegam w jednym z ma zamierzono zadawane, oni zdają daty z instrumentem, używanym z siłą.My odczuwamy tam:)Według mnie to jest znak zrobić rachunku.Cześć TIM. Coś ja spotkałem się: według 'Castiglioni-Mariotti, Procri, córki Eretteo, zazdrosnej jego/j/ich Łepak męża poszedł za nim/to w polowaniu i tego zginęło dla błędu"Sekunda pisanie mogło być natłumaczone z ym Rozebrało i to ustosunkowywało się precz", ale atollere", różnoimienny ollere" i extollere", wy/on/ona nie czytuje przyniesiona na słowniku przez mnie poradziła się.Dla co może odsiedzieć..... :)
jedrus Napisano 29 Grudzień 2006 Autor Napisano 29 Grudzień 2006 Dzięki.Nadal nie wiem z jakiego okresu pochodzi ten egzemplarz.
kopijnik2 Napisano 30 Grudzień 2006 Napisano 30 Grudzień 2006 ciężko ocenić okres powstania...spodziewałbym się serii przedstawień scen mitologicznych, zobrazowanie jednego, konkretnego wątku mitologicznego oraz romizująca forma mogą podsunąć pomysł o pamiątkarstwie. Jeżeli tak to najprawdopodobniej XVIII-XIX w.
jedrus Napisano 30 Grudzień 2006 Autor Napisano 30 Grudzień 2006 XVIII-XIX wiek mi nie pasuje. Egzemplarz został wykopany na terenie nieistniejacego XVI wiecznego dworu szlacheckiego,najmłodsze monety jakie tam wyszły po gruntownym przeszukaniu to szelągi Jana Kazimierza.
butchcassiddy Napisano 13 Listopad 2008 Napisano 13 Listopad 2008 Witam. Podaję link do aukcji na francuskim ebayu. Nic nie rozumiem ale cena wskazuje na coś popularnego. Zainteresowałem się tym ponieważ znalazłem podobny krążek (ale w stanie agonalnym). Różnica polega na innej drugiej stronie", identycznej jak na przedmiocie z aukcji (jegomość galopujący na koniu). Może ktoś jednak rozgryzie tę zagadkę...http://cgi.ebay.fr/JETON-FRANCIT-ET-ATOLLIT-a-identifier_W0QQitemZ250311100000QQihZ015QQcategoryZ66808QQcmdZViewItem
Raned Napisano 14 Listopad 2008 Napisano 14 Listopad 2008 Nie padło tutaj jeszcze słowo LICZMAN. W ładnym stanie trzeba przyznać.
kopijnik2 Napisano 14 Listopad 2008 Napisano 14 Listopad 2008 Ranedzie - pojęcie LICZMANA - da się sprecyzować - szczególnie w kontekście formy ...Niech ŻETONY będą żetonamiNiech LICZMANY będą liczmanamizachowajmy precyzję...
Raned Napisano 14 Listopad 2008 Napisano 14 Listopad 2008 Wg mnie jest to liczman, nieważne jakie postaci i wyobrażenia na nim są i służył do liczenia na specjalnej desce rachunkowej. Niemcy czasami umieszczali na nich napis: Rechenpfenning lub Raitpfennig a Francuzi Jeton".
Rekomendowane odpowiedzi
Temat został przeniesiony do archiwum
Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.