Skocz do zawartości
  • 0

zolnierz Kriegsmarine


Radek229229

Pytanie

Witam
Czy ktos moze mi podpowiedziec jak zidentyfikowac zolnierza Kriegsmarine.
Moj Ojciec znalazl zwloki a wlasciwie szkielet marynaza z niesmiertelnikiem Kriegsmarine nr. 6968/42 bez zadnych dodatkowych opisow literowych.
Miejsce znalezienia owego marynarza jest dla mnie tez nieco zaskakujace - okolice na poludniowy wschod od Walcza w zach.pom.(ok.160 km w lini prostej od morza)w tym czasie tzn podejrzewam koniec 1945 byly to naj prawdopodobniej pola.
Moje przypuszczenia sa nastepujace:
-zostal wcielony do jakiegos oddzialu piechoty po zatopieniu jego macierzystego okretu lub porozbiciu portu;
-probowal wycofac sie na teren Rzeszy poza wal Pomorski i natknal sie na oddzial II Armi WP ktory podazal w kierunku miejscowosci Szwecja i dalej Zdbice.
PS.
Miejsce spoczynku zostalo oznaczone wsposob nie zucajacy sie w oczy,zostala powiadomiona niemiecka fundacja zajmujaca sie ekschumacja i powiadamianiem rodzin,niedoszlo do zadnej podkreslam zadnej profanacji miejsca pochowku (i oby tak pozostalo).
Jezeli ktokolwiek ma jakies sugestie ,rady ,porady ,hipotezy mogace rzucic troche swiatla na ten temat prosze o podzielenie sie nimi.
Dziekuje bardzo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie