Jump to content

Farba od razu na rdzę


Rumburak

Recommended Posts

Jest taka farba co to ją w telewizju reklamują, nie chcę podawać nazwy, bo mnie Bocian zabanuje. Taka Hamemajt czy coś ;-) i chciałem się spytać czy rzeczywiście można ją od razu na rdzę nakładać, żeby się nie męczyć. Znaczy się czy wypełnia ona dziurki, wżery i inne takie. Czy np. do rurki od fausta z ziemi wyciągniętej i po lekkim oczyszczeniu, można ja użyć. Pytam bo leniwy jestem i nie chce mi się innych metod stosować. (acha! gruszkę mam drewnianą)
Link to comment
Share on other sites

Witam
Raczej ona jest dobra do malowania np: podrdzewiałego płotu albo innej rzeczy pokrytej cienka warstwą rdzy. W tej farbie chodzi głównie o to żeby przykryć rdze i żeby ona nie wychodziła na zewnątrz. Farba nie gruntuje nierówności i jeśli pomaljesz jakąś mocno zardzewiałą rzecz to będzie wyglądać gorzej niż wżery po elektrolizie. Chyba ze najpierw zaszpachlujesz dziury bezpośrednio na rdzy ale nie wiem czy nie będzie sie to sypać. Nie mamalowałem nigdy tą farba mocno zkorodowanych rzeczy więc moge sie mylić ale tak sobie to wyobrażam.
Pozdrawiam
Link to comment
Share on other sites

szpachla na rdze to nie jest dobry pomysł - najpierw trzeba podkład położyć. Co do tej farby to pokrywa ona tylko cinką warstwę rdzy - a po spodem aż słychać chrupanie :D podobnie działają też związki taninowe.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information