Skocz do zawartości

H U B A L


acer

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co wiem to P.Sobierajski mówił, że sprawa z Wąsoszem wygląda ciekawie ale więcej informacji na ten temat nie mam.Miał z P. Dyszyńskim tam jechać.niedługo będe się widział z Dyszyńskim i jak tylko dowiem się czegoś ciekawego to niezwłocznie Cię poinfomuję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat Hubala" to nie tylko jego śmierć jest jeszcze parę spraw niejsnych w życiorysie Hubala", które warto zbadać.Np. Ja odkryłem, że jak na ironię losu 1 września 1939 roku był dla majora szczęśliwą" datą.gdyby nie wojna to Hubal" nie byłyby Hubalem" a majorem Henrykiem Dobrzańskim w stanie spoczynku!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie biorę tego z nikąd, jest na to dokument w Centralnym Archiwum Wojskowym, który niedawno widziałem.Są też wspomnienia ppłk. Ludomira Wysockiego dowódcy 4 Pułku Ułanów Zaniemeńskich.To co tam napisał rzuca trochę inne światło na osobę Hubala" i podważa opinię wielu autorów książek (m. in. Kosztyły, Sobierajskiego, Dereckiego) o Hubalu" na temat tego, że był prześladowany .........Mówie tu o okresie kiedy Hubal" był dowódcą w Wołkowysku bo tego czasu dotyczą te wspomnienia.P.S. Szukaj szarik szukaj!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do Poręby i Wańkowicza.Cokolwiek by nie powiedział na temat jednego i drugiego to gdyby nie oni Hubala" by praktycznie nie było dla szerszej masy odbiorców i mało kto w Polsce wiedziałby kto to jestHubal"!!!!!I chwała im za to!Dla przykładu na emigracji na łamach Przeglądu Kawalerii i Broni Pancernej" toczyła się szeroka debata na temat Hubala".Ile osób miało w ręku to czasopismo i wie o tym, że tam coś pisano????Odpowiedź:Mało!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wartało by do końca wyjaśnić okoliczności śmierci Hubala, o ile to już możliwe. Czy Major zginął tylko od kul, czy rzeczywiście przebito go potem bagnetem.
W tym samym czasie los chciał że po stronie Niemców też były straty - Major niemiecki strzelony podobno przez Dołęgę w sam środek głowy i chyba 2 szeregowców.
Były też plotki, że Major został wystawiony, zdradzony itp.

Zwłoki jego miały zostać odnalezione prze ekipę MSW i ekshumowane już w latach 70', rodzina jego miała wiedzieć już wkrótce po jego śmierci gdzie został pochowany itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że ustalenie okoliczności śmierci Hubala" będzie trudne, o ile w ogóle jeszcze możliwe. Dużo jest pytań mało odpowiedzi.Jeśli sprawa Wąsosza coś wniesie do tematu to na pewno będzie łatwiej wykluczyć pewne hipotezy, których w ciągu tych kilkudziesięciu lat się namnożyło.Cierpliwości.Im więcej osób zajmuje się tym tematem tym większe szanse, że coś nowego uda się jeszcze odkryć.A Ty acer zajmujesz się tym tematem na poważnie czy traktujesz to jako ciekawą zabawę w historie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, naukowo zajmuję się czym innym :)

Hubalem to z ciekawości pasjonata i hobbysty historii.

Nawiasem mówiąc Hubal to dobry temat na doktorat, nie mówiąc o magisteriach.

Tyle niewyjaśnionych okoliczności, łącznie z tymi najważniejszymi - śmierci i losu zwłok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie