Skocz do zawartości

Piknik na polu mokotowskim


Pit_100

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem !!!!

Jestem z grupy rekonstrukcyjnej adosław" która to tam będzie(jak zawsze muszę sie przedstawić i ględze).
A więc do rzeczyzbieramy się około 10.00, inscenizacja jest albo o 11.00 albo 12.00 sam do końca nie wiem, lepiej przyjść o 11.00 żeby się nie spóżnić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Polu Mokotowskim w dniu dzisiejszym bylo bardzo rodzinnie. Wiele rodzin zabralo dzieciaki i dla wszystkich były jakieś atrakcje(strzlnica, jazdy konne, estrada, sporo straganow ze sprzetem z demobilu). Było kilka inscenizacji, jedną z ostatnich był atak anglików na niemieckich spadachroniarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... i zaraz się zacznie, że ...
W związku z tym śpieszę donieść, że:
- ten mundur szwoleżera (gość w okrągłej czapce z amarantowym otokiem - zdjęcie wstawione 2006-10-07 21:22:00) nie jest mundurem-rekonstrukcją; to jest mundur zgodny z regulaminem Ochotniczego Szwadronu Kawalerii im. 1 Pułku Szwoleżerów JP. I stąd niezgodne z realiami historycznymi: pas oficerski z poprzeczką (koalicyjką) u st.szwoleżera a co za tym idzie szabla na żabce typu oficerskiego, wężyki podoficerskie na kołnieżu - zresztą haftowane maszynowo na patkach naszytych na tenże kołnież, kurtka mundurowa gabardynowa KBW a nie wz.36, wiązany pod szyją żabot a nie halsztuk, odznaki współczesne: pamiątkowa na poprzeczce i Stowarzyszenia Szwadron Jazdy RP na lewej kieszeni.
...a a a. Za wąska jest także taśma dystynkcyjna, którą oznaczono stopień.
Rękawice tzw.muszkieterki są z lat 60-tych XX wieku ale że występuję czasami w poczcie sztandarowym to mi przy tych okazjach przysługują.
- Tak mam prawo nosić odznakę 1 Pułku Szwoleżerów JP. Została mi Ona nadana decyzją dowódcy 1 Dywizjonu Szwoleżerów JP (25 BKPow.) - jednostki której przekazane zostały przez kombatantów tradycje Pułku.

post ten napisałem aby w wątku tym uniknąć dyskusji znanej z wątków o rekonstrukcjach a mówiących o niezgodności przeróżnych postaci z wzorcami sprzed lat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pieczarka, skoro Twoje zdjęcie tu zamieściłem spośród baaardzo wielu ujęć wykonanych na imprezie, to znaczy że wyglądałeś OK. Jak wyżej wspomniałem, piknik był typowo rodzinny i jestem pewien, że nie zwracano uwagi na takie detale.

Gratuluję oryginalności odznaki 1 Pułku Szwoleżerów JP!
Pzdrawiam,
Jacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie