Skocz do zawartości
  • 0

Ciekawa srebrna klamra religijna


TWo

Pytanie

Witam! Znalazłem dziś takie cudeńko-->
Jeszcze nie zdążyłem go wyczyścić, ale już chciałbym sie dowiedzieć coś więcej o nim: nie pytam tu o skrót który widnieje na klamerce:),ale do czego służyła, z jakiego okresu pochodzi itd. itp. a może ktoś z Państwo znalazł juz coś takiego...
Wymiary:15/28mm
Proszę bardzo o radę jak to oczyścić aby nadal były tak wyraźne zdobienia.
Z góry dziękuje za wszystkie notki.
Pozdrawiam wszystkich
TWo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Salve,

Szwedajac sie czasami po muzeach zapamietalem, ze takowe klamry byly w uzyciu pod koniec XVIII i rzecz jasna w XIX wieku. Prosze sobie porownac wszelkie pozostalosci po wszelkich rewolucjach z 1794, 1830/31 i 1863/64. To jest reczna robota o mogla byc wlasnie zrobiona dla jakiegos wazniejszego... powstanca.
Oczywiscie glowy za to nie dam uciac... To tylko sugestia.
Odnosnie konserwacji prosze rzucic ow temat do dzialu konserwacji na Froum odkrywcy.
Na koniec gratuluje znaleziska.

Pozdrawiam

Gandalf de Grey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że to nie jest klamra a jakaś aplikacja np torby skórzanej, może ładownicy, pasa lub bogatej uprzęży końskiej.
Nie radzę czyszczenia mechanicznego, jeżeli jest to srebro to zanurz na chwilę w kwasku wyciśniętym z cytryny i przetrzyj starą szczoteczką do zębów z mydłem. Następnie wypłucz roztworem sody oczyszczonej i spłukaj dużą ilością wody.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Znalazłem dziś takie cudeńko-->
Jeszcze nie zdążyłem go wyczyścić, ale już chciałbym sie dowiedzieć coś więcej o nim: nie pytam tu o skrót który widnieje na klamerce:),ale do czego służyła, z jakiego okresu pochodzi itd. itp. a może ktoś z Państwo znalazł juz coś takiego...
Wymiary:15/28mm
Proszę bardzo o radę jak to oczyścić aby nadal były tak wyraźne zdobienia.
Z góry dziękuje za wszystkie notki.
Pozdrawiam wszystkich
TWo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie