Skocz do zawartości

C.SCOPE


ARKADIO.IE

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 307
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

witam,w wielu postach jest poruszana sprawa wyświetlacza,czy jest pomocny.ogólnie nie zaspecjalnie tego używam,ale czasem spoglądam,bardzo pomocny jest skaner,wedle ktorego można zobaczyć ,co jest w ziemi teoretycznie(małe,czy większe),i na jakiej głębokości,jest to fajny bajer .pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam po dzisiejszych ostatnich zmaganiach w Polskich terenach.mogę stwierdzić ,że trafiłem w dziesiątke z C.scope R-1, trochę się zmęczyłem jest troszke ciezkawy,ale do wszystkiego sie da dostosować.naprawde ciągnie wspaniale jesli chodzi o monetki jest rewelka. pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Ja jeste w Athenry kolo Galway wiec jest to daleko od dublina, a sprzetu niemam przy sobie zostawilem go w polsce:( a w moich okolicach jest ciekawy teren do penetracji bo toczyly sie niedaleko mnie walki Irladzko Angielski:) Poszukam cie jutro na skypie to pogadam.
Aha i jeszcze jak bys mial jakis cynk moze jakis twoj znajomy chce sie pozbyc C.s 1220xd za przystepna cene to bym byl zainteresowany. Ten moj kumpel juz swojego sprzedal :/
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć ,muszę odpisać Ci z przykrością,że będzie ciężko.wiele osób wysyła zapytanie o C.scope 1220xdp.jest to b.dobry wykrywacz,więc sam rozumiesz.ale jeśli mogę Ci zasugerować to jeśli bedziesz miał możliwośc wez 1220R.cena w Angli 375 f ,też jest rewelka.działa identycznie ale zasięg ma większy,i dyskryminacje,duzo lepszą. pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako 2letni użytkownik CS 1220XDP wymienię jego wady: przede wszystkim jest to wykrywacz źle wyważony i zbyt ciężki po półgodzinnych poszukiwaniach ręka wysiada jest to oczywiście kwestia przyzwyczajenia się, druga sprawa problemy z regulacją długości wysięgnika jest tam taka kosteczka, która od częstego składania i rozkładania się bardzo szybko ściera, trzecim problemem jest potencjometr, którym się włącza wykrywacz od częstego włączania i wyłączania po prostu się bardzo szybko wyrabia i niestety są problemy z ustawieniem sygnału wiodącego, słyszałem, że wymiana tego potencjometru u dealera w Warszawie to kosz ok.500zł jak widać przy 1220R jest to rozwiązane tak samo niestety. Kolejną rzeczą jest kabel wychodzący z cewki w wykrywaczach tej marki to chyba norma są z mini problemy, co niestety może wpływać na działanie wykrywacza np. zbyt częste rozstrajanie. No to chyba by było na, tyle, ale i tak jest to super wykrywacz.

PS ARKADIO.IE mam takie pytanie czy w R1 jest taka sama dyskryminacja tonowa jak w 1220XDP?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,z tym ciężarem (dobre musi ważyć)moge sie lekko zgodzić,z rostrajaniem też ale jak wiesz wystarczy podnieść ,nacisnąć i opuscić.i można jechac,mnie to nie pszeszkadza.w R-1 na all metal jest podobnie ,ale jak odpaliłem go pierwszy raz to doznałem szoku.ale jest juz ok.są (chyba dwa dzwieki) czysty i chrapiący,ale R-1 to dynamik,jesli to byłby statyk,robiłby cuda,takie jest moje zdanie,wiele osób twierdzi,że R-1 jest trudny , jest tak prosty,że szok.polecam.pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem dopisać moja instrukcja została w lesie,kolega któremu pożyczyłem to uczynił,ale bez instrukcij można tez dojść do wszystkiego w R-1. jest to naprawde wysokiej klasy sprzęt,czesto krytykowany ,i ciągle tajemniczy sprzęt,tak to odbieram.wiele osób woli np.minelab EX( to nie jest złośliwość tylko przykład),tylko jak to wyjdzie w testach jesli wejdziemy w teren bardzo zaśmiecony,np stare pozostałości domostw .nie jeden tam wymięka.np bardzo stara droga (masa metalu)z której wyciągałem fajne żeczy.pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.miałem napisać pare słów na temat tego typa.połaziłem z nim pare godzinek po kamienistej plaży ,jakieś 10,do 15 m od Morza (Irish Sea)sprawował sie ok,nawet bardzo ok,wyrywał malutkie blaszki dość głęboko,tylko czasm sie rozstrajał,było tak fajnie do chwili , aż nie doszedłem do samej wody,i zaczęły sie problemy,sygnał wiodący znikł,zaczał sie wzbudzać,i skończyło sie szukanie nad samą wodą,nad jeziorami,rzekami,nie ma problemu,więc nie za bardzo się nadaje nad słoną wode,minimum 2 m od słonej wody.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam napisze coś takiego,mianowicie.C.scope 1220xd nie jest najlepszym na świecie,na forum widzę ,że są dużo lepsze.
najgłębsze moje trafienia
1.pojedyńcza moneta średnica 25mm srebro-od27-37cm.
2. klamra 1-wś 40-47cm.
3.odznaczenia-średnio od 10-42cm.
4.jakaś miednica około 120cm,
5.jakieś drobiazgi,typu brożki,klamerki,obrączki.
przeważnie trafiam wszystko nie głębiej jak 27 cm.bardzo wiele monet trafiam przeciętnie 7-25 cm.
najpierw wyciągam te ostre sygnały,a pózniej bawie się z ledwo słyszalnymi.zawsze coś sie ominie.pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam po dzisiejszych zmaganiach z R-1 nadal jestem w szoku,całe życie chodziłem na statyku np.(C.s 1220xd), a teraz próbuje się przestawić na dynamika(C.s R-1),nie jest to miłe doświadczenie są problemy,pewnie wielu z was chodziło lub chodzi na statyku,czy naprawde dynamik to takie straszne zmagania?pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,napisze pare słow o wykrywaczach,C,scope 1220xd,i R-1
a za jakieś 3;4 tygodnie napisze pare ciepłych słów,na temat 1220R,
1220xd-bardzo dobry na kolor ,militarka też wychodzi(nie koniecznie to zbieram)ale chełm dość głęboko sygnalizuje prawie jak kolor./ststyk bardzo dokladny/
R-1 jest bardzo ostry na kolor,sygnalizuje bardzo małe zeczy,można sobie go tak ustawic jak kto chce,i to w bardzo prosty sposób.dynamik pozdrawiam


ps. jeśli są jakieś pytania to śmiało:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arkadio czy mozesz napisac jakies konkrety o Cs1220,ile trybow pracy,na ile starczaja baterie,czy da sie wyciac calkowicie zelazo,jak czesto go zerujesz,czy na dyskr. duzo spada zasieg.Jak mocna jest dyskr.tzn.ile mozna wyciac koloru.Czy mimo ze statyk mozna nim przemiatac.Napisz wszystko co powinno sie o nim wiedziec.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.c.scope1220xd ma 4 tryby pracy,GD2,GD1,Meter disc,Meter auto disc-tak zwany automat.reszte trybów pracy do własnych ustawień.dyskryminacja 0 do 10.na trybie auto są dwa rodzaje identyfikacji,tonowa i wizualna.w przypadku natrafienia na klor /dobry kolor/wyrażny piskliwy dzwięk(dla danego koloru dany dzwięk-do wyćwiczenia)i strzałka wychyla się na zielone pole,w przypadku zalegania dość głęboko,strzałka stoi w miejscu.im bliżej przedmiotu tym strzałka wychyla się bardziej.jesli to żelazo strzałka wychyli się na czerwone pole,i sygnał będzie charczący.nie ma możliwości wycięcia stali,w każdym trybie jest on sygnalizowany.ja osobiście chodzę na trybie Meter auto disc,a to za sprawą tego czego szukam.odnośnie ustawienia.ustawiam sygnał wiodący,(chodzę w słuch)ledwo słyszalny,i tego pilnuje,kiedy się lekko zmieni,podnosze do gory i wciskam Returne,i opuszczam.i jest jak wcześniej.nie robie tego często,ale robie.nie jestem w stanie powiedzieć jak często,bo na to nie ma zazad.ten modal posiada cewkę 10'-26cm.składany (2 części)zasilanie 8 paluszków,taki komplet stykał mi na max tydzień(ale kupowałem raczej b.dobre)nie jest b.leciutki.jesli coś pominąłem to sorki,ale pisać mozna dużo.opisałem tylko podstawe.pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie