Jump to content

losy właściciela nieśmiertelnika


woyta

Recommended Posts

Mam pytanie.
Co robicie w przypadku trafienia właściciela nieśmiertelnika ?
Wiem, że niektórzy „prawdziwi” eksploratorzy pukają się teraz w czoło. Czy po przeszukaniu mu kieszeni i zabraniu fantów zakopujecie go z powrotem czy zgłaszacie miejsce jego pobytu tymczasowego jakimś służbom. Niezależnie jednak czy to swój czy obcy należałoby go w godny sposób pochować. U ruskich istnieją organizacje – koła eksploratorów, którzy pod patronatem agencji publicznych eksploatują, ekshumują i chowają z honorami żołnierzy armii czerwonej. Więcej o tym na stronach: http://www.trizna.ru/ dział poiskowyje dwiżenje oraz
http://www.klad.hobby.ru/milarch.htm cały dział ekspedycje.
Nie wiem tylko co robią z niemiaszkami. Może tak jak u nas funkcjonuje stowarzyszenie niemiecko – polskie zajmujące się odnajdywaniem i grzebaniem żołnierzy niemieckich. Co kraj to obyczaj. Swoją drogą dobrze wiedzieć gdzie spoczywa poległy na wojnie dziadek, niezależnie w której armii walczył.
Swego czasu trafiliśmy 2 niemców i 1 ruskiego w czasie prac budowlanych, no i zostali tam koło fundamentów bezimiennie. Może starszą gospodarza. Ale trochę czasami człowiek ma wątpliwości.
Pzdr woyta
Link to comment
Share on other sites

Weź co ciekawe, szczątki zakop (oczywiście z pełną kulturą) oznacz lub zapamiętaj miejsce. Jeśli zgłosisz Fundacji Pamięć czy to u nas czy też w Niemczech to musisz uzbroić sie w dużą cierpliwość. Ja zgłosiłem im siedmiu na początku kwietnia, w końcu czerwca!!! potwierdzili że otrzymali wiadomość i że się odezwą. Jak narazie cisza.
Daj na priva info co trafiłeś przy szczątkach.
Pozdrawiam
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information