Skocz do zawartości

Ustka-Poddąbie-Rowy


slw

Rekomendowane odpowiedzi

Ze wskazaniem na to środkowe. Nie interesuje mnie teren na zach od Ustki. Ktoś coś ciekawego może podpowiedzieć (z piszczałką i bez). Podobno gdzieś między P. i Rowami są jakieś bunkry? Udało mi się znaleźć tylko taką mapkę na stronie o Poddąbiu. (inne można zdaje się kupić w necie w Niemczech, ale nie mam już na to czasu). Szukał ktoś w tych lasach?
pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej marnie...ze 2 lata temu po sztormie na plaży wypłukało z wydmy 2 miny, po lasach łuski ppsz, Hunengr- w prawym gornym rogu to dziś menhiry,dalej na wschód Dębina -bunkry współczesne po artylerii rakietowej, podobno w Dębinie był obóz HJ, Altstrand- nie istnieje,resztki strażnicy WOPu,dalej na zachód ok.2km od Altstrand na wydmie grób 2 lotników niemieckich-trafisz bez problemu. Więcej zabawy będzie na plaży..pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o działania wojenne to bida z nędzą. A bunkry to faktycznie nasza jednostka rakietowa (poznasz po płocie i tabliczkach zabraniających wstępu). Moja wyprawa tam skończyła się spakowaniem wykrywki i spożyciem kilku piw na trawce w słońcu :)

Uwagę skupiłbym raczej na trójkącie: Orzechowo-Wytowno-Poddąbie. Gdzieś tam nad morzem był poligon z celami naziemnymi dla lotników niemieckich ze szkoły myśliwskiej w Słupsku-Redzikowie. Rozbiło się tam co najmniej kilka samolotów - może trafisz wrak któregoś z nich?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki!
Tego się obawiałem że może się zakończyć na plaży.
Z piwem (>1) to będzie ciężko, dzieci patrzą:-)
Czy ta jedn. rakiet. jest a chodzie" czy można połazić? (teraz sobie przypominam, że z 10 lat temu jak tam przejeżdżałem leśną drogą z Dębiny(?) to był jakiś teren wojskowy).
Ci lotnicy na wydmie to z tej szkoły o której wspominasz?
Gdzie mógłbym w necie znaleźć jakieś źródła info? (nie znam niemieckiego) Bo przegooglowałem, ale praktycznie bez rezultatów.
Alt-Strand zniszczone przez morze/piasek? I jeszcze 100 pytań :-)
Z samolotem to byłoby fajnie, ale tak przy zerowych namiarach to jak w totka.
Aha, januszew, menhiry to po niemiecku Hunengr? bo nie kapuję?
pzdr, dzięki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś w Orzechowie spędzałem wakacje - było to prawie dwadzieścia lat temu...na wydmach na zachód od ośrodka wczasowego były wydmy całe zasłane pordzewiałymi pociskami od karabinu (wydaje mi się, że była to amunicja mauzerowska) - powinny tam jeszcze być bo to żadna atrakcja - może poszukaj tego miejsca - to może być ślad po tym wzmiankowanym poligonie.powodzenia!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slw!
1) lotnicy na wydmie to z 1945 chyba, uciekali z III Rzeszy i zostali straceni przez swoich... podobno.grób zadbany.
2)Alt-Strand - zniszczone- opuszczone raczej, i teraz nie ma nawet śladów domów.
3) na mapkach turystycznych zaznaczone menhiry w miejscu hunengr( mniej więcej)
4) leśna drogą z Poddębia do Dębiny -raczej rowerem, to po lewej jest wzgorze, ogrodzone drutem kolczastym, podwojnym,z izolatorami -to miejsce po jednostce rakietowej. Druga podobna w Smołdzińskim Lesie
5)gdyby wrzucić do wyszukiwarki Odkrywcy nazwę Wytowno-Weitenhagen?" to może znajdziesz dziwna opowieśc, zamieszczoną przed laty w Odkrywcy ,o rozbitym niemeickim latającym talerzu.
6) o samolotach tam rozbitych to nie wiem
7) na wydmach w Poddębiu kiedys wylazł mi srebrny zegareczek
8)samolot może być raczej w....
9)na niemieckiej stronie stolp.de , jest podstrona o rozbitych samolotach i ich poszukiwaniach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za podzielenie sięinformacjami i wędkę".
Jka wrócę, może będzie czym się podzielić.
Choć z tym Wytowno-Weitenhagen?" to coś mi nie idzie, spróbuję w pracy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slw! jeden z nr. Odkrywcy (2-gi lub 3ci rok ) opisywał historie opowiedzianą przez dziadka swojemu wnukowi.W 1945? już po opanowaniu tych terenów przez Rosjan w okolicy Wytowna rozbił się jakiś pojazd latający pilotowany przez Niemców, teren otoczyli Rosjanie,jeden z Niemców zmarł poparzony w Słupsku. Podczas próby rozbierania pojazdu nastąpiła eksplozja zbiornika ,zginęło kilku żołnierzy,pózniej umierali następni,całe zdarzenie objęto tajemnicą. Brzmi ciekawie? prawdaż? może przeszukać numery archiwalne Odkrywcy. pozdr j
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogryebie w piwnicz jak wroce, powinienem je miec.
A od jutra ywiedyam teren na zywo.
sorz ya litrowki ale cos mi sie w klawiature stalo
poydrawiam i do zobacyenia w necie chzba ya 2 tzgodnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Co do wykopków to oczywiście mieliście rację. Ale obie panie miały niezły ubaw, zbierały wszystko z kapslami na czele. Przy okazji poznałem z bliska co znaczy gorączka złota", mało mi wykrywki nie połamały :-)
Były gotowe zjawić się na plaży o 7 rano. W sumie przez niecałe 3 h szukania po prawie 20 zeta na twarz to niezły wynik jak na smętka co się na monety nie nadaje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle okolica tam ładna.
Pytanie do znawców okolicy. Tak między Orzechowem a Altstand, chyba bliżej tego drugiego jest jakis statek (?) zatopiony przy brzegu. Co to? Bo jak pytałem to ludzie wiedzą tylko że jest i tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha! Niestety dawno, bo w lipcu 2006 i 2007. Powiem szczerze że wydawało mi się iż dałem jakąś relację w zeszłym roku.....
Wtopa.

Januszew, jakbyś tak rzucił okiem:
http://www.odkrywca.pl/kolo-zamachowe-pasowe-ruszt-paleniska-,528522.html#528522

pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 years later...
odświeże kotleta. Ta mogila była tylko i wyłącznie symboliczna . Jakis czas temu byla robiona ekschumacja i nic kompletnie nei znaleziono. Kręciliśmy sie w tamtej okolicy i znależźliśmy ladny przekrój monetek . oD francuzów, szwedów no i masa hakenów. Kilka posrebrzanych łyżek itp. Niedaleko od tej mogily znajdowało sie obozowisko HJ gdzie wyszlo masa wpinek HJ , sledzie od namiotów i masa masa guzików gaciowców. Przekrój moneteek jest od 1922 do 45
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie