Skocz do zawartości

Dziwny Trojak pruski do identyfikacji


olin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Dzis wykopalem dziwnego trojaka pruskiego, pierwszy raz sie z takim przypadkiem spotykam choc mam juz ich kilka. Na rewersie widnieje data:17F,oprocz tego data i 3(trojak) jest troche przesunieta wzgledem orla. Moneta swietnie wykonana z dobrego srebra raczej nie fals.
Czy ktos sie spotkal z taka argenta"
Pozdrawiam olin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Srebrna pruska trzygroszówka wybita z lichego srebra dość popularna, nie za wiele warta. Dużo falsyfikatów z epoki - miedź pokryta srebrem. To między innymi te monety zepsuły polski system monetarny. Król Pruski chętnie skupował dobre polskie monety przetapiał i bił nędzne swoje, następnie zalewał nimi polski rynek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Brutus za rys historyczny mojej monetki, masz racje wiekszosc wykonana z lichego srebra. Interesuje mnie jednak dlaczego jest na niej wybite 17F zamiast normalnej daty???? Czy ktos wie????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest data 17 F. Litera ta oznacza mennicę, a wstawiona jest w środku daty tysiac siedemset (F) dalej nike czytelne. Monety były bite niedokładnie, często nominał (3) również przedziela datę. Tak mam na wszystkich wspomnianych trojakach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie