Jump to content

Dziwny Trojak pruski do identyfikacji


Recommended Posts

Witam
Dzis wykopalem dziwnego trojaka pruskiego, pierwszy raz sie z takim przypadkiem spotykam choc mam juz ich kilka. Na rewersie widnieje data:17F,oprocz tego data i 3(trojak) jest troche przesunieta wzgledem orla. Moneta swietnie wykonana z dobrego srebra raczej nie fals.
Czy ktos sie spotkal z taka argenta"
Pozdrawiam olin

Link to comment
Share on other sites

Srebrna pruska trzygroszówka wybita z lichego srebra dość popularna, nie za wiele warta. Dużo falsyfikatów z epoki - miedź pokryta srebrem. To między innymi te monety zepsuły polski system monetarny. Król Pruski chętnie skupował dobre polskie monety przetapiał i bił nędzne swoje, następnie zalewał nimi polski rynek.
Link to comment
Share on other sites

Dzieki Brutus za rys historyczny mojej monetki, masz racje wiekszosc wykonana z lichego srebra. Interesuje mnie jednak dlaczego jest na niej wybite 17F zamiast normalnej daty???? Czy ktos wie????
Link to comment
Share on other sites

To nie jest data 17 F. Litera ta oznacza mennicę, a wstawiona jest w środku daty tysiac siedemset (F) dalej nike czytelne. Monety były bite niedokładnie, często nominał (3) również przedziela datę. Tak mam na wszystkich wspomnianych trojakach.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information