Skocz do zawartości

Wykrywacze z Rosji?


ridiger

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Czy ktos pracował(pracuje)lub spotkał się z wykrywaczem - КОЩЕЙ-18М.

Jeżeli tak. To jakie są jego osiągi praktyczne?
Jest to (wedłóg opisów radzieckich) wykrywacz porównywalny z wykrywaczami z górnej półki".

Bardzo zależy mi na konkretnych odpowiedziach. Istnieje możliwość importu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rosyjskie wykrywacze są u nas nieznane, mimo, że Rosja jest sąsiadem przez miedzę. Swojego czasu interesowałem się wykrywaczami innej f-my rosyjskiej AKA, które wydają mi się obiecujące, ale kontakt z nimi okazał się niemożliwy; na maile po angielsku nie odpisują, próba rozmowy kończyła się tak, że w słuchawce słyszałem ałło" i odgłos rozłączenia. Łatwiej byłoby skomunikować się z jakąś wysepką na Pacyfiku!
Nie należy oceniać wykrywacza po wielkości cewki, wydaje mi się , że wykrywacz na obrazku ma cewkę siedmiocalową, czyli 17,8 cm a więc idealną na monety i miejsca zaśmiecone. Wykrywacz wygląda podobnie jak wykrywacze AKA i pewnie jest na nich wzorowany. Osobiście nie podoba mi się rozwiązanie zasobnika na baterie, który po postawieniu na ziemi w deszczowy dzień będzie cały w błocie. Waga wykrywaczy AKA oscyluje między 1,7 a 2,3 kg, czyli łokieć tenisisty" gwarantowany, zasięgi w reklamie wysokie.
Podsumowując; aby móc oceniać trzeba byłoby je przetestować w naszych warunkach i nie można wykluczyć, że mogą dorównywać niektórym wykrywaczom z górnej półki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, z tego co wiem wykrywacz opracowało dwóch naukowców
rosjanin i ukrainiec, założyli firmę i produkuja kilka modeli, nigdy go nie miałem w ręku i nie odrzucałbym tego detektora po wygladzie cewki, jest np. rewelacyjny opracowany przez Bułgara Nexus sprzedawany( i kupowany) w Anglii za 1200 funtów, jeżeli chcesz importować te detektory, bezprzecznie musisz kupić egzemplarz testowy i poddać go ortoleptycznej " i technicznej ocenie w kraju(tylko kto to zrobi, jeżeli nasi spece od detektorów , albo produkują swoje, importują lub są mocno związani z importerami np. osławionego Minelaba) , konstrukcja, stabilność pracy, parametry techniczne, dwie częstotliwości pracy 7 i 14 khz to moim zdaniem dobre uniwersalne rozwiązanie, jest dość ciężki waży , jak dobrze pamiętam 2-2,4 kg, jeszcze jedna poważna przeszkoda to pokutujące u nas przekonanie , że co ruskie to chłam, nie wszyscy mają świadomość rozwoju technologicznego Rosji, no i sezonowość sprzedaży detektorów, teraz moim zdaniem musiałbyś przygotowywać się na wiosnę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Istnieje możliwość ściągania do Polski elektroniki, a resztę łącznie z cewką można robić samemu (dokładnie to opisali). Cena jest średnia" ale z opisów na rosyjskich stronach wynika, że bije wykrywki amerkańskie.
Faktycznie zaprojektowało go i produkuje dwoje naukowców.
Trzeba będzie więć kupić i wypróbować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bić to na pewno nie bije, a pomysł na robienie sobie cewki samemu, mnie się zdecydowanie nie podoba. Zawsze wtedy można zwalić winę za kiepski wykrywacz na to, że klient niewłaściwie wykonał cewkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śledzę rosyjskie strony www, koresponduję z nimi, uczestniczyłem kiedyś w projekcie Phasitron" ponadto miałem okazję osobiście używać wykrywaczy firmy AKA. Moja ogólna opinia jest następująca. Są to najczęściej detektory zawierające oryginalne i ciekawe rozwiązania. Formalnie są na podobnym poziomie jak zachodnie. Np. rewelacyjnego rozwiązania z wyświetlaniem wyniku dyskryminacji pn. Godograph" nie spotkałem w żadnym innym sprzęcie. Jednak podczas użytkowania można wyczuć, że stworzyli je technicy czy inżynierowie, których zadaniem było jedynie poprawne rozwiązanie problemu technicznego. Brak im najczęściej cech użytkowych, które sprawiają, że sprzęt ma swój określony charakter". Do tego trzeba wieloletniego doświadczenia i wyczucia. Zapewne z czasem dojdą. Ponadto od strony użytkowej, nie wspominając o wizualnej urządzenia są obciążone grzechem pierworodnym rosyjskiego wykonawstwa technicznego, które najlepiej streszcza powiedzenie gniotsa nie łamiotsa". Jeśli ktoś jest odważny, to polecam. Pozdrawiam
Mrand
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...
Właśnie stałem się szczęśliwym posiadaczem AKA Wektor 7262 i jestem pod wrażeniem myśli technicznej. Wykonanie wykrywacza także oryginalne. Wykrywacz mimo sporej wagi nie męczy ręki zwłaszcza z cewką 21 cm. Używałem dzisiaj wykrywacz intuicyjnie, bo nie przetłumaczyłem jeszcze instrukcji obsługi i muszę się nauczyć nastawień. Godograf to ciekawe graficzne obrazowanie przedmiotu za pomocą pętli, łuków i in. na skali kątowej -90 ÷ +90. Wykrywacz nie odbiega od topowych wykrywaczy zachodnich a w niektórych aspektach je przewyższa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raned, no nie daj się prosić... napisz parę słów o tym wykrywaczu.. mnie on bardzo intryguje bo mam możliwość zakupienia go, tylko info więcej potrzebuję...
opisz swoje doświadczenia z nim... proszę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie było z Nexusem. Jak zwykle wyjdzie na to że zaszczuto Raneda, bo to takie polskie". A wydaje mi sie że typowo polski jest bardziej rodzaj pewnego cwaniactwa które uprawiasz. Dlaczego nie napiszesz paru słów o tym sprzęcie, nie wierze że nie wyszedłeś z nim w pole. Jak tylko przeczytałem że jesteś jego posiadaczem pomyślałem że zaraz będzie do sprzedania i voila jest na alledrogo. Nie mam nic do tego ale denerwuje mnie ten twój marketing" i wzbudzanie niepotrzebnych emocji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też chętnie coś przeczytam na ten temat.
Ale cwaniactwo ??? Bez przesady !!! Raned kupił wykrywacz bo jest ciekawy nowości.Przetestował.Chce sprzedać z większym lub mniejszym zyskiem.Przecież z tego żyje,więc nie widzę tu kombinacji,za to pełen homo sovieticus" w adwersarzach.
A wracając do tematu:
-Czy sposób identyfikacji na ekranie nie jest za bardzo upierdliwy ??? Mi wydaje się za bardzo przekombinowany.
Pozdrawiam,
wicja1.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Folwar, masz jakiś problem z sobą. Za tydzień, dwa będę testował F75 i też będzie do sprzedania. Na takich przedsięwzięciach się nie zarabia a traci, ale z racji uprawianego zawodu muszę mieć jaki takie pojęcie o wszystkim co jest na rynku. O teście Wektora 7262 nie piszę bo musiałaby to być obszerna, rzetelna analiza a takowej nie było i wykrywacz znam tylko pobieżnie, jest w nim bardzo wiele opcji i ustawień a na to trzeba czasu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem detektory z wyświetlaniem wyniku pn. godograf" (jako jedna z możliwych opcji). Muszę powiedzież, że sposób jest praktycznie nieomylny. Z grubsza działa to w ten sposób, że koniec wypadkowego wektora amplitudy i fazy sygnału od danego obiektu wykreśla figury geometryczne. Daje to pełen obraz zmian podczas całego czasu przelotu sondy nad obiektem. Po prostu patrzysz i widzisz punkt po punkcie co pod nią masz. Układ godografu nie wykonuje żadnej interpretacji wyników tylko wyświetla stan w danym momencie. Suma stanów daje wykres. W praktyce sposób ten jest bardziej oczywisty niż Whitesowski Signagraph z charakterystycznymi słupkami. Niesie dużo więcej wartościowej informacji. Zgodzę się, że z początku może wydawać się nieco dziwaczny, ale po głębszym zapoznaniu wątpliwości ustępują. To jest naprawdę dobre. Dlaczego inni tego nie stosują? Prawdopodobnie dlatego, że jest to uski wynalazek" (tu Proscan może zaprotestować) oraz możliwe, iż jest opatentowany. Pozdrawiam
Mrand
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemu ze sobą nie mam, nawet używam Tesoro ;-)
Denerwuje mnie sytuacja kiedy widzę kolejną kłutnię, której Ty jesteś po części prowodyrem. Na forum nie udzielam się zbyt często ale czytam zawsze wszystko i uwierz mi gdy stoi się z boku i patrzy na to wszystko to wnioski nasuwają sie same i nie dotyczy to tylko Twojej osoby. Faktem jest że nie wielu zdecydowałoby sie kupić sprzęt z Rosji który okazuje sie jest całkiem do rzeczy i nie dziwne bo technicznie ten kraj stoi na poziomie do którego nam daleko i byłoby fajnie gdybyś go opisał chociażby tak jak zrobił to mrand wyjaśniając czym jest godograf ". Tylko tyle- odrobina informacji i trochę wiedzy by klienci również wiedzieli co na rynku sie dzieje.
Nie wydaje mi się żebyś przesadnie na tym stracił ten cennik pewnie znasz http://aka.2000.ru/prices.htm a jeszcze można sie nieco potargować. Poza tym jakoś dziwi mnie tak szybka sprzedaż sprzętu, który chciałoby sie poznać i który mógłby być alternatywą dla wykrywacza którego używasz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do moderatora forum Odkrywcy?
Kiedy na forum nastąpi lustracja i Denar zacznie używać swojej nazwy, a nie Raned?
Wprowadzona odwrotna nazwa wprowadza w błąd potencjalnych klientów oraz tworzy nieuczciwą konkurencję.
Tym bardziej, że Denar oferuje sprzęt światowej amerykańskiej marki, [więc nie ma chyba potrzeby stosować trików CIA - manipulacja informacją], czyli nie ma się czego wstydzić?
To samo dotyczy ew. innych polskich producentów i dystrybutorów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarejestrowałem się na forum wiele lat temu i trzeba było użyć jakiego nicku i w tamtym czasie przyszedł mi do głowy ten pomysł. Nie widzę powodu abym miał go zmieniać ponieważ tak chce Armand. Rutus ma nick ikt" i też nie widzę powodu by go zmieniał. Obaj jesteśmy znani na forum i nie mamy nic do ukrycia.
Nie widzę powodów abym miał polemizować z folwarem" i z żadnym innym agresywnie usposobionym uczestnikiem. Nie reklamuję wykrywacza Wektor nabyłem go w celu poznawczym, uważam, że jest bardzo ciekawy, ale nie jest to wykrywacz dla mnie, tak jak nie jest Explorer, GTI 2500, DFX i prawdopodobnie nie będzie F75. Mam wykrywacz, który bardzo mi odpowiada, dużo nim znajduję i wkrótce będę miał jeszcze inny trochę głębszy. To wszystko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Mialem rosyjski wykrywacz AKA 7245, to praktycznie analog Ultry2. Prawie odrazu wylecialo gniazdo do sluchawek,musialem posadzic go na superklej. Maksymalna SENSYTIVITY do pracy w terenie - 7(z 10), powyzej -warjuje. Prug - bardzo nieinformatywny, na ALL METAL nie da sie hodzic,namierzanie w statyce -prawie nie istnieje, ale i tak dobrze znajduje centr celu. Moja rada - nie kupowac, jezeli nie mieszkacie w Moskwie bo czesto psuja. Po nim mialem Tesoro Waquero- bardzo dobry na monety, ele denerwuje ciagle krecenie pokrentla TRESHOLD do pinpojnta i z powrotem. Teraz mam ULTRE 2. Spokojnie pracuje w terenie na MAX SENS. Zasieg U2 ma jak Tejon i Matriks M6 przy SENS=10 i DYSKR=FOIL (test w powietrzu). I nahewno Ultry 2 nie sprzedam i dodatkowo kupie nowego SOLARISA, kiedy sie pojawi.
Sorry za blendy, bo nie jestem z Polski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years later...
To nie jest prawda, wykrywacze AKA są niesamowicie ciekawe, że wymienię najnowsze modele: Signum MFT 7272M i Sorex 7281. Niestety w mojej opini nie są tak skuteczne w terenie jak wykrywacze firm zachodnich. Ponadto bardzo trudno je kupić i są stosunkowo drogie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Sorexa 7270M, który później trafił do rąk producenta najlepszych polskich wykrywaczy i on może powiedzieć więcej. Budową wykrywacz przypomina X-Terrę, coś niecoś można nim znaleźć, ale jak dla mnie to nie to. Teoretycznie wspaniałe pomysły, gdyby tylko działało to w praktyce...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie