Skocz do zawartości

moja Wielka ucieczka"


Indian Chief

Rekomendowane odpowiedzi

Od czasu do czas przeglądam sobie i ten dział forum i wpadł mi dzisiaj w oczy piękny wątek o programie Wielkie ucieczki".

Czytając tak jak obrzucacie się mięsem i poezją...pomyślałem o sobie. Chyba Whatfor pisał o tym, że teraz z wolnego kraju ucieka tysiące Polaków. Cóż to prawda. W wolnej Polsce na którą czekałem przez połowę mojego życia udało mi się skończyć dwa fakultety. To dużo, ale do życia nie wystarczy. Jak mawiał Czereśniak- wolną Polską gęby nie nasyci. Do braku jakichkolwiek perspektyw, chociażby tak marnych jakie czekały inteligenta takiego jak ja za poprzedniego ustroju, doszli również ci sami od lat ludzie zasiadający w przeóżnych komisjach. Cóż było robić, poszedłem w ślady bohaterów programu. Dałem nogę na zachód pozostawiając moją rodzinę w szponach przesyłającej ciągle wezwania polskojęzycznej formacji USArmy. Nie chciałem walczyć w obcej wojnie bo jestem patriotą, wychowało mnie harcerstwo i dziadek, przedwojenny bohater. Zniewolony przez imperialistów kraj mimo mojej emigracji politycznej stara się sprawić aby moje życie nie wyglądało za różowo i nakłada dodatkowy, bardzo wysoki podatek, oraz rozpuszcza ochydne pogłoski, które mają zniesławić moje dobre imie- podobno zmywam kible w Ameryce.

Koledzy, powiedzcie mi czy ten program jest jeszcze emitowany. Chcę zgłosić swoją kandydature. Boję się o los moich bliskich bo zamykają już ostatni zakład pracy w mojej miejsowości co uczyni wszelką inicjatywę gospodarczą moich bliskich bezcelową.

Mam nadzieje, że programy takie jak te dodadzą wiary przyszłym bohaterom. Uciekajcie i nie kupujcie biletów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jedną rzecz dopowiem:
Wszyscy mówią jak to w Polsce źle,brak perspektyw,bezrobocie,idioci zamiast polistyków...
Dla mnie kto ucieka za granice na zawsze jest tchórzem.
Trzeva zacząć działać,zmieniać to co zaistniało a nie tylko biadolić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałem nogę na zachód pozostawiając moją rodzinę w szponach przesyłającej ciągle wezwania polskojęzycznej formacji USArmy"

Czyli mówiąc wprost: uciekłeś przed wojskiem. W takim razie pasujesz do programu Wielkie ucieczki".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No prosze czyli stałem się postacią trochę podobną do płk Kuklińskiego?
Dobra koniec ironii bo posypią się gromy albo jeszcze jakiś ban. Chciałem tylko pokazać, tak jak wspomniał Whatfor, że każde czasy charakteryzują się takimi samymi postawami.
Ja nie ukrywam, że to co wyżej napisałem jest ironią z ziarnkiem prawdy. Cóż, tak jak ci ohaterowie" wybrałęm łatwiejsze, normalniejsze życie. Nie chcę ich rozgrzeszać, ani tym bardziej siebie. Jest tylko małą różnica, moich bliskich nie czekają tortury chociaż rozłąka to też ciężka dla wielu sprawa.

DjOLO, ja nie biadoliłem a znam wielu takich. Ludzie mówią że Polska to...sam wiesz. Ale te piękne kraje na zachodzie czujące się pępkiem świata są takie same, z małą różnicą- przyjeły nas i dały podstawy do godnego życia.

Wiesz, jak skończyłęm studia chciałem walczyć, coś zminiać. Wpadłem do telewizji, radia... zaczeło się ale betonu nie da się zmienić. Twardy mur rozbił ideały. Podziwiam Cie że chcesz walczyć, no i chyba jest sporo tych co walczą ale czy o lepsze. Każdy powinien ocenić to sam.

Wtedy po podwyżkach cukru robiono zadymy, i ludzie Ci są bohaterami... a co z pielęgniarkami teraz- czy będą. Nie sądze. Ale to powoli jest częścią historii naszego kraju.
Pozdrawiam.

P.S.: Zapraszam do mnie. Pokaże Ci odwagę jaką mają ludzie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wodzu nie porównuj sie do kuklinskiego- ty wyjechałeś aby miec na chlebek z masłem dla swojej małej ojczyzny jaka jesteś Ty i Twoja rodzina i w ten sposób nikogo nie zdradziłes - on zdradził bo chciał kawioru do homara ,zreszta nie wiadomo kogo on własciwie zdradził i dla kogo pracował
Jesli juz chcesz się porównac do Wielkich ucieczek to twój zyciorys pasuje mi do Czesia Kudłka pomijając Twoje zadęcie patryiotyczne w które ja osobiście nie wierze bo jestem starym cynicznym gnojem . Dystansu dla pseudopatryiotow i religii nabrałem z wiekiem oraz podróżujac troche po swiecie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem patriotą lokalnym :) nie bój się. A porównanie to do ohatera" to tylko ironia. Musze się zgodzić ze słowami DjOLO: ...Dla mnie kto ucieka za granice na zawsze jest tchórzem..." Dość mi było nadstawiania dupy, a drugiej do nadstawiania nie mam.

W tym wątku nie chodzi o moje chórzostwo" ale o ukazanie ze ludzkie postawy można nazywać różnie w zależności od potrzeb chociaż ich podłoże było takie samo.

Kiedys historycy amatorzy będa sądzić nas za największą ucieczke nowożytnej Europy.

P.S.: W moim 250 tys. mieście jest już 8000 Polaków to chyba my jesteśmy narodem chórzy"... :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a
Parowóz, żebyś mi nie ubliżał od patriotów,:) bo jestem kombatantem gównianych krzesełek w przedszkolu, i szklanki mleka w szkole dla każdego dzieca :). I cholera mnie bierze jak któś pisze, że nie możne było mówić co się myślało. Mój dziadek się nie obcyndalał, mówił co myślał chociaż było nie po oficjalnej lini i nikt go z tego powodu nie ścigał i to w tej niby zniewolonej Polsce". W PRL nikt na mnie jako harcerza nie spluwał a po 89 naubliżano mi nie raz. Ot dziwna sprawa.

A Polska jaka byłą taka jest i nawet ludzie w komisjach ci sami".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie