Skocz do zawartości

Który karabin najlepszy?


mikipad

Rekomendowane odpowiedzi

no brawko za wyczerpującą wypowiedź,. Właśnie k98/42 był stworzony z myślą o wykorzystaniu go do okreslonych działań a nie produkowania po kilka milonów sztuk. Masz racje karabin ma ,,ZABIJAć'' a nie być zabaweczka do głaskania i pucowania. Ale na wojnie było i tak ze nawet taki 98/42 sie przydał. Wojna to wojna nie liczyło się z czego zabijasz ważne ,że zabijasz. Stalin pokazał swój stosunek do zołnierzy mówiąc:
,,śmierć jednego człowieka to tragedia,śmierć milionów to nic więcej jak tylko statytyka'' I nie ma się co dziwić liczyło się ,że zabijasz i ,że z każdym twoim celnym strzałem twoich wrogów jest coraz mniej. A gry wojenne z moimi wypowiedziami nie mają nic wspólnego bo w zadnej nie spotkałem się z 98/42
Bardziej to (z całym szacunkiem) twoje wypowiedź jest rodem z jakiejś gry komputerowej...Choćby te słowa o tym świacza.... przynajmniej ja tak sądze ,,a wojna to masowe użycie
przez miliony żołnierzy a nie kilkadziesiąt niech by kilkaset polowań" na generałów czy innchych VIP-ów.
Nie chcę nikogo obrazić ale wojna to masowa śmierć żołnierzy a żołnierz to człowiek tylko przebrany w mumdur a nie komputerowa postać.
I z tego powodu należało by rozważać karabin jako przedmiot
do zadawania masowej śmierci bez trudzenia się składaniem
pakowaniem w walizkę, myślę że przeciętnemu żołnierzowie
karabin z czasem staje się koniecznym brzemieniem a nie cackiem" do głaskania"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

acer -Piszesz ze wiele jest fotek na których Niemcy używają pepesze i m40 itd. To nie jest miara która pokazuje która broń była lepsza-to jest miara amunicji którą akurat mieli pod ręką-pocztaj troche wspomnien z tamtego okresu-pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do M1A1 się zgodze. Bo miałem kiedyś książkę bodajże. Musze się szczerze przyznać ,że bardzo żadko gram w gry osadzone w realiach 2 wojny światowej. EdwardM miał rację co do tego czym tak naprawde jest karbin,wkońcu po to go wymyślono zeby zabijał....Chciałbym panów prosić o skończenie tematu 98/42 bo i tak każdy będzie miał dalej swoje zdanie na ten temat,a i tak do niczego nie dojdziemy a zaśmiecimy forum niepotzebną wymianą zdan. Na koniec kilka słów o tym nieszczęsnym 98/42 Myślę ,że niemcy właśnie chcieli mieć cos w stylu alianckiego M1A1 a ,że standardowy mauser k98 się sprawdził to pewnie chcieli go zrobić poręczniejszym i wygodniejszym w transporcie tak jak M1A1.Mogę się oczywiście mylić
serdecznie pozdrawiam

p.s acer pomógłbyś troszkę :D oczywiście żartuję
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie