Skocz do zawartości

Konserwacja i restaurowanie hełmu Luftwaffe


Monsun

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
chciałbym zaprezentować Wam wyniki czyszczenia mojego hełmu Luftwaffe oraz przedstawić dokładny opis po kolei czynionych zabiegów. Pierwszą część prac wykonałem osobiście, odrdzewieniem zajął się Onyx (z tego miejsca jeszcze raz chciałbym Onyx'owi podziękować za pomoc).
Pierwsze pięć zdjęć prezentuje hełm przed wszelkimi zabiegami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej hełmem zajmował się Onyx. Smarował fosol na hełm i po jakimś czasie oklepywał rdzę, przemywał wodą z mydłem i nakładał kolejną warstwę fosolu ... w międzyczasie ja doczyściłem aluminiową obręcz. Ponieważ obręcz była w dobrym stanie, użyłem do jej czyszczenia gąbki do zmywania naczyń (szorstkiej strony).
Zwróćcię uwagę na rozmiar hełmu!!! To hełm na dzieciaka - HJ - Flakhelfer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

acer a propo kalkomani: posiadam hełm wermchtu z oryginalną farbą i dość dobrze zachowanymi kalkomaniami... jak to zakonserwować? Jeśli mógłbyś powiedzieć to o jaki krem chodzi? aaaaa np: smarem grafitowym można to zakonserwować?/

pozdrawiam i z góry dziękuję za informacjie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie samrem grafitowym :) To nie łożysko :))

Kremik na odparzenia dla niemowląt ze względu na delikatność.

Miałem kiedyś też wykopka m-40 i było widać adlerka i doradzono mi kiedyś pokrycie resztki kalki grubszą warstewką kremu i można było resztę konserwować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie