Skocz do zawartości

kto zna jakies przydatne linki dotyczące tego jak se zbudować wykrywacz metali i kto wie gdzie można kupić smętka


sanshin

Rekomendowane odpowiedzi

Mam podobny problem. Dlatego wykonałem wykrywacz, na bazie czeskiego opisu. W Polsce opisy są jak wynika z moich obserwacji tajne. Wykrywacz to kostrukcja cepa a zatem prawie kazdy może wykonać coś takiego w związku z tym producenci są zainteresowani tajnością. Aktualnie testuje drugi egzemplarz poprawiony (wygląda że OK ale na monety). Oile jesteś z Krakowa, okolic to mogę coś poradzić(opisy elektroniki, budowy,własne doświdczenia).
Wojtek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swój zbudowałem w oparciu o polską dość starą dokumentację. Bardzo podobny schemat zamieszcza na swojej stronie Proscan. Sprzęt jest ok x 3
Jeżeli posiadasz doświadczenie elektroniczne oraz dostęp do sprzętu pomiarowego daj znać to podeślę opis konstrukcji. Kiedyś na forum Poszukiwaczy padł pomysł aby powstała baza w której można by było umieszczać schematy i dokumentacje może i tu warto pomyśleć. Chętni do przekazywania swoich doświadczen powinni się znaleźć.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj pierwszy wykrywacz zrobilem sam byl to popularny GERBER" PI.Niestety okazal sie kiepskim wykrywaczem. Postanowilem zrobic VLF, po 6 miesiacach i nie wiem jakich kosztach ogolnie wykrywacz byl gotowy, co prawda dzialal, ale z miernym skutkiem.Byl tepy i czuly na wilgoc i lekkie drgania. Bylem zalamany tyle pracy i nic.Postanowilem kupie tani, ale gotowy i znow rozczarowanie, amatorskie konstrukcje okazly sie niewiele lepsze od moich. Jednak zapalilo sie swiatelko nadziei i dla mnie. Bedac na targach staroci, otrzymalem od znajomego telefon, do bardzo milego i smpatycznego starszego Pana.Ktory sprzedal mi sonde i elektronike wykonana naprawde bbbbardzo profesjnalnie,z poczatku myslalem ze to wszystko nie jest robione w Polsce.Moje zadanie polegalo na podlaczeniu baterii,i wkonaniu obudowy, wkrywacz jest stabilny nie reaguje na wilgoc na drgania jest SUPER.Ostatnie najmniejsze znalezisko to boratynka 20cm w ziemi.Wykrywacz jest super i smieszna cena za taka jakosc wyrobu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Dzięki
A swoją drogą dobrze by było gdyby wzorem forum poszukiwaczy istniała możliwość zmiany samemu swojego profilu i ingerencji we własne posty celem uzupełnienia lub poprawy, ale i tak jest super. Przepraszam odbiegam od tematu.
Michał daj znać czy dotarło i czy wysyłać resztę
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie