Jump to content

Wybuchowe frytki


wars98

Recommended Posts

Witam!
Wieści z sieci:
Wybuchowe frytki
22.05.2006 21:18
W fabryce frytek w Wielkiej Brytanii dwukrotnie ewakuowano załogę, ponieważ wśród ziemniaków znaleziono... granaty. Ziemniaki pochodziły z importu z Francji i Belgii, z pól, na których podczas obu wojen światowych toczyły się walki.

W piątek w zakładach w Scarborough, należących do kanadyjskiej firmy McCain Foods, największego światowego producenta mrożonych frytek, robotnik dostrzegł wśród przygotowywanych do krojenia kartofli czubek pocisku.

Wezwana na miejsce policja i saperzy nakazali ludziom opuszczenie pomieszczeń - podał rzecznik firmy. Okazało się jednak, że był to tylko fragment łuski.

W sobotę wśród kartofli zauważono granat ręczny i ponownie ewakuowano fabrykę. Tym razem przyjechali wojskowi saperzy i odpalili granat na pobliskim polu - poinformowała w poniedziałek rzeczniczka policji.

Zakłady w Scarborough przerabiają 1400 kg ziemniaków tygodniowo.

Ale granaty wśród kartofli zdarzają się częściej - w zakładach tej samej firmy w Whittlesey w pobliżu Peterborough we wschodniej Anglii w tym roku kilkakrotnie ewakuowano pracowników po znalezieniu w dostawach ziemniaków pocisków artyleryjskich z II wojny światowej.

(PAP)
Link to comment
Share on other sites

We Wrocławiu na wzgórzu Mikołajskim /czyli górze gruzu z czasów Festung Breslau/ pare lat temu postawiono maszyny do odzyskiwania cegieł i kamieni - w ten sposób zajęto sie rekultywacją a własciwie robieraniem wzgórza. Panowie obsługujacych kruszarki opowiadali jak to od czasu do czasu coś tam wybucha w kruszarce :) Bo po większe okazy to regularnie patrol saperski raz na tydzień przyjezdzał.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information