Skocz do zawartości

Zamach na Jana Pawła II


Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Nie tak dawno minęła rocznica zamachu na Jana Pawła II. Media wspominając zamach często zastanawiały się kto mógł stać ża przygotowaniem zamachu. Najbardziej prawdopodobny jest wątek moskiewskiego kierownictwa.
Wczoraj RMF FM poinformowało że były oficer SB Adam Pietruszka, który potem kierował operacją zamordowania księdza Jerzego Popiełuszki, był na Placu św. Piotra w dniu inauguracji pontyfikatu Jana Pawła II. A w dniu zamachu byli obecni inni agenci IV Ujawnił to włoski sedzia który prowadzi prywatne śledztwo w tej sprwie, jest on przekonany że polskie służby specjalne wiedziały o przygotowaniach do zamachu, ale nie jest jasny ich udział.
Ciekaw jestem waszego zdania na ten temat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisjaj na TVN 24 włoski emerytowany sędzia zaprzeczył informacja o Pietruszce.Prawdy to my się nigdy nie dowiemy.Według mojej oceny to w tą sprawe jest też wplątany Watykan,i wszystko będzie tajemnicą.Tak jak z Sikorskim.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akta ws. śmierci Sikorskiego Anglicy mają odtajnić w 2018 r. - wystarczy więc uzbroić się w cierpliwość i poczekać te 12 lat :-)
O zamachu na papieża mam w domu książkę - jak odkopię ją ze swych zbiorów, wrzucę dane bibliograficzne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej
Z tego co wiem w dniu zamachu na papieża na Placu Św. Piotra znajdowało się trzech etatowych pracowników IV Departamentu SB. Nie wiadomo również co robił w tym czasie Pietruszka. Natomiast nie wiadomo, ilu było z wywiadu wojskowego. I jedni i drudzy byli zinfiltrowani przez KGB.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już podczas pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski w 1979 roku pojawiały się sygnały o możliwym zamachu na papieża. Lecz była by to zbyt duża kompromitacja polskich służb bezpieczeństwa . Pyzatym nie można by było wykluczyć zamieszek spowodowanych zamachem. Najprawdopodobniejszy jest oczywiście wątek moskiewski.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie