Skocz do zawartości

Borne sulinowo


qmic

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Czy byl moze ktos w Bornym Sulinowie? To dawna baza radziecka + bunkry wchodzace w sklad Walu Pomorskiego.
Podobno pod miastem jest fabryka niemiecka, jednak nie moge sie w zaden sposob dowiedziec jak sie do niej dostac (lokalni milcza na ten temat, a Ci co wiedza nie chca powiedziec i mowia zeby nie pytac) what da fuck ? Podobno pomieszczenia maja powierzchnie nawet do 2km. kw.
Moglby ktos cos podpowiedziec ?
Pozdrawiam
Michal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Ze mną byli trochę bardziej komunikatywni. Nie wiem jak z realiami (wojna czy po wojnie), ale miejscowi wędkarze pokazali mi miejsce, podwodne zapadlisko w jeziorze Pile gdzie jeszcze na początku lat 90 było 2-3 m do dna a teraz jest 5-6m. Rosjanie twierdzili , że w latach 60-70 grunt był 0,5 - 1 m i rumowisko betonowe. Kazali omijać to miejsce bo jak twierdzili od czasu do czasu wydobywają się tam duże ilości gazu ? który śmierdzi karbidem czy wapnem? Wypływ jest na tyle duży, że kiedyś prawie utopił 4 osobowy ponton miejscowego (1995-6). To jest na wysokości dosyć dużej polany z ruinami w lesie na pd. brzegu, chyba przy trasie Borne-Łubowo (płynąłem łódką więc dokładnie nie wiem). Kolega na spining wyłowił w tamtej okolicy ok. 2m dziwnych serdelków" szarego koloru, coś jak ładunek wydłużony ale cieńsze. Wybieram się tam na jesieni na ryby.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Poniżej masz forum Szczecineckie tam się dowiesz więcej ale trzeba troche pokopać głębiej, bo tak mówiąc szczerze nie chce mi się w kółko to samo powtarzać jak chcesz więcej to proszę skontaktuj się ze mną. Zaznaczam jeśli wyprawa to bardzo ale to bardzo niebezpieczna (miejsca beztlenowe)a i Gajgera miernik radziłbym zabrać, jest też pełno zawalisk a w nich na pewno wiele niespodzianek. Jak ruskie nie odwarzyli się tam włazić mając mase ludków i sprzęt to ty z łopatą na księżyc chcesz startować. Proste pogadać możemy ale realizacja ponad nasze siły.

Jak chcesz zobaczyć gdzie są podziemia to kup mapę Bornego Sulinowa.

Waldek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie