Skocz do zawartości

Kolekcje klamer vol.I


Rekomendowane odpowiedzi

Obawiam się, że kopia, widziałem podobne made in Czech Republik. Gięcie rantów jeszcze nie dopracowali. Rurka" widełek jest jako całość czy zwijana?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 370
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Nie pozostaje mi nic innego jak ją odesłać, szczęście w nieszczęściu że jeszcze za nią nie zapłaciłem. Ale jak tu kupować skoro co chwila jakiś wałek naprawde nie ogarniam tego. Jestem naprawde wk.....ony na tych co robią kopie mam nadzieje że sobie frezarkami paluchy pobcinają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daro76 glowa do gory!Kazdy z nas przynajmniej raz popelnil taki blad w swojej historii,dletego nie ma co rozpaczac.Daje to do myslenia nastepnym razem...Pozdrawiam i przylaczam sie do ostatnich Twoich slow.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Dzięki Tomkat3 za pocieszke,następne moje zakupy najpierw będe omawiał na forum bo jak 3 raz kupie kupe zamiast klamry to się chyba naprawde rozpłacze.
MK sprawa wygląda tak że napisałem emila do człowieka że to fals i że odsyłam w poniedziałek, mam nadzieje że nie walnie mi negatywa.
A na koniec prosze o ocene tych klamerek http://www.allegro.pl/item300768107_klamra_i_wojna_sw_oryginal_wykop.html http://www.allegro.pl/item300782522_klamra_strazacka_1896_oryginal.html myśle że te od felo są ok ale wole się upewnić, i jeszcze jedna stalowa wh http://www.allegro.pl/item303113389_klamra_stalowa_wh_oryginal_unikat_.html Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są OK, zwróć uwagę kto licytuje.
Ale opisy są nieziemskie:
100 % oryginał, wykop strychowy"
100 % oryginał, Klamra jest wykopkiem , z remizy"
A co do tej austriackiej vel. carskiej - ja przed licytacją raczej wiem, co będę licytował ;) bez urazy - pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daro przede wszystkim trzeba zwracać uwagę na jakość zdjęcia, elementy klamer tj- zaczepy, ramki, rodzaj materiału używanego do lutowania. W przypadku klamerek strychowych czy piknie świecących" zalecałbym podwójna ostrożność. Najlepiej kupuj wykopy, co do których nie ma wątpliwości, zawsze później będziesz miał punkt odniesienia. Oczywiście doświadczenia nie nabywa sie od razu, ale zawsze to coś.

P.S Aha taka niebieskawa śniedź z wżerkami - jak widać na aukcjach allegrowicza z P powstaje na skutek rozkładu ...... co sądząc po hurtowych aukcjach i podobieństwie stanu przedmiotów ( teraz już wypalanych :)) pochodzi z........... Jak kupisz będziesz wiedział :). Ot tak na marginesie.

pozdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na rewersie ma ubytki od odlewu -po lewej stronie nawet brakuje skrzydła -dla mnie fals -awers też jest nie dokładny kuknij na swastykę i ma dziwny nalot na awersie nie spotykany na stalówkach -takie jest moje zdanie na99% ten jeden 1% dodałbym jak bym ją miał w reku -pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak naprawdę to nie jestem żaden znawca –kieruje się tym co widzę – trzeba też przyznać że robią coraz lepsze kopie –czasami to ja też wysiadam brakuje tu Horsta –dawno go nie widziałem –jestem pełen podziwu dla jego wiedzy -pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
No i stalowa poszła za przeszło 180 jesli sie nie myle.
Ale nie ma co płakać będzie następna. Tamtą trefną dziś odesłałem, koleś odpisał że nie miał pojęcia że to kupa i od razu sie zgodził, dla mnie dziwne troche. A to moje nowe nabytki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie