Skocz do zawartości
  • 0

??? Niemiecki czarny płaszcz skórzany ???


POLAK

Pytanie

Witam!!!
Zwracam się z prośba do wszystkich znawców tematu o identyfikacje tego płaszcza. Interesuje mnie okres w którym został wykonany i dla jakiej formacji (wydaje mi się ze dla straży pożarnej). Płaszcz jest bez żadnej metki ani sygnatury ma tylko mały nr 52 obok wieszadełka. Ma guziki groszkowane sygnowane Assman (asman A & sohne ludensheid). W rękawach ma kołnierzyki które zapina się na przedramieniu na „napę”(tak jakby miały one chronić np. kierowcę motocykla przed wiatrem). W rękawie znajdował się kołnierz-nakarcznik przyczepiany do hełmu (tak mi się wydaje). Nie znam historii tego płaszcza odkupiłem go od kolegi który chciał go pociąć na frędzelki do Junaka.
Będę wdzięczny za wszelkie informacje.
Pozdrawiam Piotr!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Skórzane wdzianka róznego typu u Niemców podczas wojny pojawiały się pośród
a) załóg U-bootów (były to kurtki do pół uda koloru stalowoszarego, lub brązowego)
b) partyjniaków różnej maści (modne skórzane kurtki i wysokie buty, ani jedne ani drugie nie były regulaminowe)
c) żołnierzy, którzy aby uchronić się przed mrozem na froncie wschodnim przebierali się nawet w kalesony babci

Więc jeżeli liczysz, że jesteś posiadaczem skórzanego wdzianka po szkopskim wojakui, to niestety muszę Ciebie rozczarować. Wiem, wiem na filmach niemieccy motocykliści nosza takie płaszcze... Niestety owe płaszcze są wykonane z płótna a ich skórzany połysk" wynika z faktu, że są gumowane.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nakarczki pod helmy mieli:
- strazacy
- policja

Policja miala tez i kurtki z \\groszkami\\", powojennymi.
Pokaz fotke spodu guzika.
Jak plaski (2 czesciowy) to powojenny.
Ale stawiam ze po ww2.


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora mietek 17:44 07-03-2006
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie twierdze że jest to płaszcz po wojaku może po strażaku, policjancie itp. Wcale tez nie twierdze ze jest to płaszcz wojenny być może jest z późnych lat 70. nie jest to na pewno płaszcz cywilny tylko szyty dla jakiejś formacji stwierdzam to na podstawie guzików i nakarcznika. Znajdywałem podobne płaszcze z okresu II WŚ na stronach internetowych ale zawsze z dwoma rzędami guzików. A co do mody na skórzane płaszcze w tamtym okresie to się w 100% zgadzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie