Skocz do zawartości

odważny,głupi lub nieświadomy ?


torba5

Rekomendowane odpowiedzi

Amunicja 4M20 (mozna powiedzieć tarczowa) charakteryzuje sie niska nergia i jest stosowana z uzyciem specjalnych reduktorów.
Oferowana w Niemczech roń 4M20" jast przekalibrowana na 4mm i przystosowana tylko do tej amunicji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heheh dziś na allegro pojawił sie kbk wz.29 ... z opisem

Licytujesz polski karabin Mauser wz. 1929. Karabin jest w pięknym stanie. Wszystkie części sprawne. Oświadczam,że karabin pochodzi z prywatnej kolekcji militariów i jest prawem chroniony. Z mocy prawa o zabytkach nie podlega ustawie o broni oraz procedurze rejestracyjnej. Na zakup nie jest potrzebne żadne zezwolenie. NIE SPRZEDAJĘ ZA GRANICĘ. PODSTAWA PRAWNA D.U. z 2003 Nr 162 poz. 1658. NA MOCY WW. USTAWY USUNIĘCIE AUKCJI JEST RÓWNOZNACZNE Z PRZESTĘPSTWEM Z ART. 284 KK."

i co Wy na takie rozwiązanie prawne :))))))) ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyzby pojawila sie owa, swiecka tradycja"? ;) Ladny, nie powiem, a koles albo bardzo odwazny, albo mieszka za granica, albo to prowokacja.

Najbardziej podoba mi sie zapis: NA MOCY WW. USTAWY USUNIĘCIE AUKCJI JEST RÓWNOZNACZNE Z PRZESTĘPSTWEM Z ART. 284 KK."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązanie ciekawe, zwlaszcza ten straszak" na pracownikow Allegro. Art. 284 par. 1 k. k. stanowi, że karze w nim określonej podlega ten, kto przywłaszcza sobie cudzą rzecz ruchomą lub prawo majątkowe.
Co do Ustawy z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami (Dz. U. z dnia 17 września 2003 r.) to prawda ... warto ją przeczytać, zwłaszcza art. 111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zaciekawiła ostatnio wypowiedż kolegi który stwierdził że w wypadku pozwolenia kolekcjonerskiego i w ogóle broni kolekcjonerskiej nie trzeba dokumentować pochodzenia broni i przy procesie legalizacyjnym ponoć akceptowalne są takie opcje jak znalazłem na strychu/wykopałem" byłoby to sorym ułatwieniem chyba gdy już by się takie pozwolenie posiadało - jaką opinię macie na ten temat ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na moje to niemozliwosc, zobacz co napisal maxikasek:

pozwolenie kolekcjonerskie jest osobne na każdą sztukę bronii. Oznacza że mozesz posiadać daną sztukę (nawet w pełni sprawną) ale nie masz prawa nabywac i posiadać amunicji do niej. Wymagania jak do broni w pełni sprawnej."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie