Skocz do zawartości

Wojska pancerne PRL-u


tasiu1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Poszukuję wszelkich informacji na temat używanych w wojskach pancernych hełmów tworzywowych. Hełmy takie używane były w latach 60-tych i na początku 70-tych. Jeżeli jest ktoś wstanie udzielić mi jakiś informacji (szczególnie zdjęć) w interesującym mnie temacie z góry dziękuje.
Pozdrawiam
tasiu1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Ten hełm w sumie jest rzadkością. Jakiś czas temu był jeden egzemplarz na allegro, o ile pamiętam sygnowany na 67r.
Używano ich bardzo krótko, widocznie nie przyjęły się wśród pancerniaków.
Pozdrawiam, Łukasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jozfig WIELKIE DZIĘKI. Mógłbyś jeszcze napisać skąd pochodzą fotki i jak były podpisane?
whatfor myślę, że jedno i drugie określenie jest prawidłowe. Choć jak napisałeś pewnie jest bardziej hełmofonem niż hełmem :)
Pozdrawiam
tasiu1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spotkałem się nigdy z takim nazywaniem hełmofonów - a przez lata obracałem się wśród użytkowników :)
http://www.zdz.krakow.pl/helmofon.htm
Zresztą producenci - co widać - też nie nazywają ich inaczej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak. Producenci nie nazywają ich inaczej ale zazwyczaj każda egółka" tyczy się hełmofonów wykonanych z materiału a nie z tworzywa w postaci hełmu lub kasku". Może ktoś z czytelników i posiadaczy takowego hełmofonu" ma zachowaną w swoim egzemplarzu pieczęć lub metkę producenta z fachowym nazewnictwem??
tasiu1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie