Skocz do zawartości

hełm m45?


maxikasek

Rekomendowane odpowiedzi

porownywac amerykanski shit m1 do enerdowca to nieporozumienie . ufo jest podobno najlepszym stalowym hełmem. jego budowa (katy nachylanie)
wymuszaly rykoszetownie kuli w wiekszosci przypadkow . podobno jest to wzor 42 nie 45. tyle ze poza fama ze opracowano go w czasie wojny i hitlerowi sie nie spodobał - nie ida zadne chyba materialne dowody . moze ktos widzial jakies fotki na zołnierzach lub zdjecia eksponatow wojennej produkcji? niby wojenne maja garnek taki sam jak nrd a wklad jak zwykly m42 -tyle ze co to za problem zrobic takiego falsa?
moze nie wyszly poza stadium projektu , ktory potem doparacowala armia ludowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze niektórzy niewiedzą o czym mowa. Na tym zdjeciu mamy przedstawiony latający talerz" Made in DDR. Na pierwszy rzut oka widac kąty którymi helm ten sie charakteryzuje.Podczas gdy M1 zostałby bez problemu przestrzelony w NRD owskim jest wielokrotnie wieksza szansa na zeslizgniecie sie kuli po powierzchni. Do tego jest całkiem wygodny napewno badziej niz pijace w łeb paski i sznurki w M1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z tą wygodą to nie przesadzajmy. Te hałmy jakoś dziwnie daje się nasunąć zaledwie na czubek głowy, przez co jesli paski nie są zapięte pod brodą, to np. w trakcie biegu na pewno zleci...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

herrmateuss,jeżeli tekst ...Widze ze niektórzy niewiedzą o czym mowa..." był w moją stronęto wiem co to jest hełm DDR-przerzuciłem ich trochę w swoim życiu,za to Ty pisząc o M1 i pijacych w łeb paskach i sznurkach chyba rzadko masz w ręku M1 a na głowie chyba nie miałeś wogóle.

Mam nadzieję,że nie zacznie się dyskusja Co jest lepsze cegła czy pustak?"

Pozdrawiam
Robert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lt.Horne nikogo nie wymieniłem z nicka. M1 miałen na głowie dłuuuuugie godziny (i to kilka wersji od spadochroniarskich poczynając po irackie kopie)M1 zadna ale to zadną rewelacją nie jest ot poprostu zwykly gar .Sa hełmy w ktore lezą lepiej i gorzej parciane paski mnie drażnią i jest to moje subiektywne odczucie z którym mozesz sie zgadzac lub nie :)
Pozdr.
(ogolnie można by załozyc cały nowy temat lub odswiezyc jakis stary zajmujacy sie hełmistyką :P bo to temat rzeka)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie