Skocz do zawartości
  • 0

Do speców od Twierdzy Modlin


kocur

Pytanie

Witam !

W jednej z publikacji ( dzięki TIX ) p.t. Mit bomben und MG's uber Polen ( rok wydania 1940) natknąłem się na to oto zdjęcie. Podpisane, że przedstawia nalot na jednej z bunkrów z Twierdzy. Spotkaliście się z takim zdjęciem i jego interpretacją wcześniej ? Gdzie może być zrobione? Z mojej oceny wynika, ze to może przedstawiać Fort nr I ( Zakroczym ) lub Fort nr XVIII Boża Wola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Kocur.
Mam w swoim posiadaniu taką oto gazetkę wydaną zapewne jeszcze w 1939 roku.
Jest tam zdjęcie identyczne które przedstawiłeś co ciekawe też jest podpisane Festung Modlin. Możliwe jest że w kilku publikacjach z różnych lat powtażany jest ten sam błąd?
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. to ostatnie zdjęcie - jeśli jest w kontekście walk o Twierdze mogłoby pokazywać bombardowany Nowy Dwór Maz. Układ ulic podobny ale zbyt mało szczegółow. Natomiast jeśli chodzi o nasze wspólne zdjęcie rzekomego Modlna - myślę że jednak jest to Cytadela, za tym, że nie jest to Modlin przemawia choćby brak charakterystycznego koszarowca wewnątrz obwałowania.

Pozdrawiam !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie