Skocz do zawartości

Pokazujcie co macie z tematu Kriegsmarine


OnyX

Rekomendowane odpowiedzi

zbytnio nie ma czym sie pochwalic ale dwa widelczyki wpadly. tylko bic nie znam. wiec mam nadzieje ze sie nie obrazisz OnyX jak wykorzystam twój temat do małej identyfikacji?? na poczatke ten widelczyk ktory sluzyl kucharce w przedszkolu do .. juz nie wiem czego. czy to jest wersja dla oficerów?podoficerów??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 74
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Wiem, że to tylko guziczek, ale to mój jedyny tego typu fant, do tego wyciągnięty z ziemi na połódnie od częstochowy :)
Czyżby jakiś Unterseeboot płynął w góre Warty? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak przy okazji. W miejscu gdzie zwykle walały się rzeczy Luftwaffe (pewnie bateria naziemna) znalazłem takie coś, wygląda mi jak część jakiegoś znaku, lub odznaki marynarskiej. Ten temat obstawiają jak widzę pasjonaci Kriegsmarine, więc może czegos się dowiem.
Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokazałem to co mam. Przecież sam ich nie wyprodukowałem. Dostałem od gościa, który twierdził, że to oryginały z magazynów po II wśw. Może było wielu producentów i nie każdy wzór musi być taki sam. Tak jest w wielu przypadkach.
A może na forum ktoś wie coś na temat falsów takich guzików i mógłby zabrać głos.
Pozdr. Andy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.odkrywca.pl/pokaz_watek.php?id=43077#46699 - tutaj mój fant związany z KM - ręczniczek. Oprócz tego mam jeszcze widelec aluminiowy sygnowany tak jak łyżka Domina i to niestety wszystko :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...
Dzień dobry.
Ja w szafie znalazłem kilka guzików kriegsmarine.Są szklane, mają metalowe uszko a na odwrocie mają napisane Kriegsmarine 19 JFS 43". Ktoś może mi pomoże odgadnąć co to znaczy? Na dodatek powiem że mieszkam w bieruniu, a to jest jakieś 600 km od Bałtyku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie