Jump to content

Lampowy wykrywacz, czemu nikt nie projektuje?


Boruta

Recommended Posts

Posted
Jak w temacie, chyba można by osiągnać ładny czysty sygnał w zakresie niskich częstotliwości, małe zakłócenia, co wy na to?
Pozdrawiam
Posted
nie da rady?? napewno można coś takiego zrobić, tylko ciężar, poręczność i czułość nie taka jak w obecnych. Istniały przecież wykrywacze metali stosowane w latach II W.Ś a tranzystory wynaleziono dopiero około 1947 roku.
Posted
J-23 no wiesz komu by sie oplacalo robic cos takiego??chyba nikomu....po prostu taki sprzet bylby raczej nieporeczny i z o wiele gorszymi osiagnieciami niz dzisniejsze wykrywacze dostepne na rynQ:)
pzdr.
Dawid:)
Posted
Z tymi wzmacniaczami lampowymi to zwykła lipa i pic na wodę. Ściema dla forsiastych.

Prawda jest taka, że byle jaki wzmacniacz lampowy jest lepszy od byle jakiego tranzystorowego (pod względem jakości dźwięku). I tyle.

Nie widzę jednak związku z wykrywaczami. Chociaż ...

Główny konstruktor i wynalazca w Minelaba, obecnie projektuje również wzmacniacze o ultrawyśrubowanych parametrach (marka Halcro). Oczywiście tranzystorowe.

proscan

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information