Skocz do zawartości

Pamiątki po Grenadierach


pat01

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.W wielu polskich miejscowościach podczas wojny stacjonowały jednostki niemieckie. Wmojej rozinnej wiosce tj. Ostrowcu nie było inaczej. Ale konkrety kiedys na necie znalazłem zdjęcia Tygrysów prawdopodobnie z Ostrowca. Fotki daję poniżej a więc jak były czołgi to i Grenadierzy. Ostnio zima więc kopać się nie da trzeba spróbować inaczej domy gdzie żołnierze ongiś mieszkali. Tak się złożyło iż w starym domu mojej prababci pod koniec roiło się od germańców i postanowiłem poszperać. Oto co znalazłem pamiątka po grenadierach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zaintereowanych wysyłkę rozpoczynam jutro bo chcę żeby zdjęcia były czytelne i na coś się przydały . Wypytywałem się ojca o inne fanty i mówił że było tam jeszcz kilka ciekawych rzeczy. Np. dziadek muał kurtkę mundurową poobrywał z niej wszystko co się żle kojarzyło i miał kufajkę do roboty ale dawno zagineła , było też ze dwa chełmy z jednego jadł Reks a drugi był przerobiony na czerpak do gnojówki. Szkoda:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie