Skocz do zawartości

Czesc mojej pruskiej i carskiej kolekcji :)


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 64
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

A to taka ciekawostka - pikla stalowa ersatz znaleziona na pozycach pruskich z 1914 roku ( co ciekawe oficjalnie dopiero od poczatku 1915 roku byly uzywane) - wykopek 90% oryginalnej piecowej emalii sie na niej zachowalo - mam jeszcze jedna z tego samego miejsca - alew gorszym stanie - polowa tylna (ta gorsza) oderwana odlamkiem - przod z emblematem jest ok - jak bede mial czas to tez fotki zamieszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tu maly zbior tzw kominkow" lub czubow - jak kto woli od lewej : standard m95, oficerska rezerwy Mecklemburg-Schwerin, oficerska bawarska, standard m15 stalowy feldgrau odkrecany (zmniejszalo sie w ten sposob profil zolnierza na polu walki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od lewej gory - prusaczek , prywatne zamowienia, potem stalowa wytloczka pruska (czarnoziem - dlatego taki stan , tez wykopek), prusaczek - bardzo go lubie (po prostu sentyment do miejsca znalezienia), i saska 133R - KUPIE klamre ze 134R (z takim sygnowaniem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a zeby rozwiac gdybania - kopie od 17 lat, i jest to niewielka czesc dorobku :) interesuje mnie TYLKO IWW i nic poza tym. I tylko Niemcy, KuK oraz Casrkie fanty IWW. Jak ktos ma cos ciekawego - pisac i slac zdjecia na emaila - odpisze - kupie wszystko co ciekawe ... wymienie sie tez.

SLUZE TEZ RADA W REKONSTRUKCJI PIKELHAUBES - pomoglem juz wielu osobom :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie