Skocz do zawartości

Wodotryski


Jacek P

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszytkich, ze wzgledu ze pogoda nie sprzyja wykopkom, chcialbym poruszyc temat wodotryskow. Otoz czesto sie zdarza, ze uzywamy tych pojec - zbedne wodotryski", albo nie bede placil za wodotryski".
To co nazywano wodotryskami" trzy lata temu dzis jest standartem.
Ale co dzis jest zbednym wodotryskiem, a ktore z funkcji oszczedzaja nam czas i sily?
Wedlug mnie, wraz z krotkim uzasadnieniem:
- ustawienie balansu gruntu - jesli cos ma wplyw na zwiekszenie zasiegu - to na pewno to nie wodotrysk, nawet mimo ze wiele osob ma klopoty z dobrym jego ustawieniem, najlepiej jak jest opcja i automatu i manuala :-)

- Pin Point? Coz jesli ktos lubi kopac rozlegle doly i tracic czas i przede wszystkim sily - nie ma sprawy, choc niektore wykrywacze i bez pin pointu w miare dokladnie wskazuja cel,

- wyswietlacz ze wskazaniem glebokosci? - w 90% sie sprawdza, czasem nawet nie kopie, bo wyswietlacz wskazuje mi glebokosc na cal - wiec rusze butem i juz widze ze kapselek, bez zbytecznego kopania :-)

- wysweietlacz z cyfrowa identyfikacja metalu? - patrze na wyswietlacz, widze cyfre +16, kopie i widze ze zawleczka od piwka. Ide dalej - znow +16, hm, pewnie zawleczka - ale sprawdze - kopie i rzeczywiscie, ide dalej, +82, wyciagam monetke, ide dalej - sygnal i +16 - nie kopie bo juz wiem ze to zawleczka, za chwile spotykam (-)20 - wiem ze jakis zardzewialek z zelaza - ide dalej, widzie +16 nie kopie bo zawleczka, nastepny +80 - siegam po saperke.... Oczywiscie mozna kopac wszystko, ale na plazy co druga to zawleczka od piwa, a sygnal dzwikowy taki sam jak na monetke ...

Nieco mieszane uczucia mam co do podswietlenia wyswietlacza - bylem z kolega na nocnych poszukiwaniach, on mial , a ja nie - i sprawdzil sie w 100%, ale bylo to tylko ... dwa razy :-)

Podobnie z mozliwoscia zmiany czestotliwosci - dobre jesli mamy zaklocenia od sasiedniej wykrywki, ale mnie sie to jeszcze nie zdarzylo.

Na pewno do wodotryskow zaliczylbym Auto Notch - dzis jego jakosc ma wiele do zyczenia i malo kto tej funkcji uzywa. Ale moze za kilka lat? Kto wie...

Pzdr!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Czyli w sumie co jest wodotryskiem a co nie jest uzaleznione od tego, na co sie nastawiamy wposzukiwaniach.
Przy militarce wystarczy dobry zasieg i to wszystko, natomiast przy monetkach dobra dyskryminacja, pinpoint + dobry wyswietlacz ze wskazaniem glebokosci i rodzaju metalu wydaje sie niezbedny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie