Skocz do zawartości

dziwna mysz?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Bardzo proszę o identyfikację mojego ostatniego znaleziska.
Jest to dziwna, aluminiowa, wycięta ręcznie mysz. Wielkość 16x7,5 cm. Jak widać na górze są dwa otworki. Na blaszce są wybite nazwiska i daty.
Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiatm,

fajny fant, a możesz dokładniej opisać gdzie to znalazłaś/wykopałaś. Daty i nazwiska wskazują na formę kroniki", listy zgonów" może urodzin. Jeśli będziemy tzymać się listy zgonów to stawiam na dwie opcje:
1) obóz pracy lub jeniecki, a forma jest wynikem chęci ukrycia takiego postępowania, ktoś chciał zapamiętać kumpli, współwięzniów i tak sobie otował" w tajemnicy
2)jakaś organizacja typu skautowskiego a najprawdopodobniej hitlerjungen - może ich symbolem była mysz, może nośili to przy proporcu,

to takie luźne przypuszczenia, możesz określić materiał i wielkość - wykonanie wskazuje na dość ubogi warsztat, raczej to nie była producja seryjna tj. samej myszy

to tyle ... mam nadziej określenie miejsca coś pomoże

Verbis

ps. pewnie to z okolic Lubina :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.
Znalazłam to na poniemieckim śmietniku, który najprawdopodobniej miał coś wspólnego z wojskiem.
Byłam na rybach i tak przy okazji pochodziłam troszeczkę z wykrywaczem. Znalezisko jest z woj. gorzowskiego.
Daty na znalezisku zaczynają się od:
31.10.42, a kończą na dacie: 16.01.43r.
P.S. Mała pomyłka, ten post powinien być na Identyfikacji. Przepraszam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może szkoliła się tam jakaś dywizja ?? tylko czemu taka rozpiętość dat ?? wiem że to chyba karkołomne ale może jest szanasa odnalezienia tych nazwisk wśród poległych, istnieją chyba jakieś rejestry ??

no i co z materiałem i wielkością ??

verbis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie