Jump to content

Cibola rewelacyjne zasięgi


Erpe

Recommended Posts

Witam!
Kiedyś obiecałem link do niemieckiej strony z zasięgami Tesoro. Oto on : www.eifelsucher.de Cibola wygląda w nich rewelacyjnie, ale co to za cewka 20x25 ?
Pozdrawiam Erpe /ropri/
Link to comment
Share on other sites

newb, a o ile zaokraglili" te wymiary? 10%? 30%? 50% :-)))
Szkoda tylko, ze sa to kolejne testy dilera, bo jak zwykle ich wiarygodnosc pewnie jest zadna.
Tym bardziej, ze z reguly uzytkownicy Tesoro zgodnie twierdza, ze De Leon ma wiekszy zasieg od Ciboli.
A w tabelce na odwrot! Ale testy testami, kto chce to wierzy, kto nie chce to nie wierzy :-)
Link to comment
Share on other sites

Wymiary cewki są takie jak podał newb.
Takie testy mógł zrobić tylko ktoś nieodpowiedzialny, przede wszystkim jest spora różnica między Vaquero a Cibolą, tutaj potraktowano je łącznie. De Leon to bardzo głęboki wykrywacz o maks. zasięgu do ok. 1,6 metra, wykrywający hełm na ok. 95 cm a monetę 2 euro do ok 30 cm, 1 eurocenta do 21 cm (moje testy z superstrojeniem). W przytoczonych testach zrównano go niemalże z Silverem uMAX i Compadre z cewką 20 cm.
Link to comment
Share on other sites

Witam!
Dzięki - to rzeczywiście cewka standard. A test - czy jest rzetelny - to wie jedynie niemiecki dystrybutor. Wrzuciłem link, bo był zadziwiający. W czeskich testach www.poklad.cz Cibola wypada również nieźle w porównaniu z De Leonem.
Pozdrawiam Erpe (ropri)
Link to comment
Share on other sites

Witam,

Sądzę że mamy tu do czynienia z kreatywnym testowaniem".

Wyszukałem testy tego samego dealera z przed 2-3 (chyba) lat i okazuje sie, że w ciągu tego czasu zasięgi DeLeona spadły np. 1 Eurocent o 4 centymetry.

????

Może ktoś kto zna niemiecki wytłumaczy o co chodzi.

Tutaj oryginalny dokument:

http://www.proscan.gliwice.pl/docs/tesoroairtest.pdf

proscan
Link to comment
Share on other sites

Erpe mówisz, że o tym czy test jest rzetelny czy nie wie tylko ten kto go opublikował. Otóż ja te wykrywacze mam teraz obok siebie i takie same przedmioty jak użyte w teście, np. autentyczne euro i są bardzo duże rozbieżności.
W tym aspekcie test czeski jest bardziej wiarygodny, chociaż autor nie wymienia jakiej złotej monety o średnicy 4 cm użył, jakiej próby, jakiej grubości, to samo dotyczy monety srebrnej.
Test firmy Thomas Schwarz sprzed paru lat jest bardziej wiarygodny niż obecny. Uważam, że autor niepotrzebnie używa aż 24 przedmiotów testowych, wystarczyłoby np. 5.
W teście z jakichś powodów znanych tylko autorowi De Leon został ściągnięty w dół a Lobo SuperTraq i Cibola/Vaquero wtłoczone w jedno, mają zasięgi nieco podciągnięte w górę.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information