Skocz do zawartości

NAZI REGALIA - ksiazka


Jacek P

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktos z Was ma/widzial te pozycje? Czy warto ja nabyc?
A moze ma ktos jakies zdjecia, jak wyglada w niej opracowanie odznak? Czy sa klamry?
Bo same naszywki to mnie nie bardzo interesuja, a obawiam sie zeby nie bylo im poswiecone 75% tresci....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazi Regalia to chyba coś ciut innego, niż myślisz. Nie jest to bynajmniej 'katalogowe' opracowanie odznak, odznaczeń i innych podobnych rzeczy, lecz po prostu kolorowy album wyrywkowo prezentujący, oprócz zdjęć archiwalnych, gadgety (mundury, nakrycia głowy, odznaki, naszywki etc.) związane z różnymi aspektami życia i organizacjami III Rzeszy - organizacji paramilitarnych, wojska, etc. Tyle, że zdjęcia są duże, ładne i kolorowe, tekst - o ile pamiętam - w przypadku odznak też nie jest najgorszy.
Jeśli oczekujesz summiennego opracowania tematu - np. odznak czy naszywek, to lepiej chyba sięgnąć po książki Leigha Davisa, Klietmanna, Lumsdena czy Ailsby'ego.
Trudno mi powiedzieć, czy warto to kupić - kwestia ceny i osobistych oczekiwań.

Pzdr

Grzesiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odznaki - trudno znaleźć złoty środek. ;)
Z czystym sumieniem polecić można klasykę - Auszeichnungen des Deutschen Reiches" K.-G. Klietmanna wydane przez Motorbuch Verlag. Duży nacisk położony na stronę formalną - przepisy wprowadzające etc. Obejmuje w zasadzie jedynie odznaczenia wojskowe.
Z kolei Ch. Ailsby - World War 2 German Medals and Political Awards" wyd. Ian Allan Publishing, także obejmuje głównie odznaki wojskowe, ale dużo uwagi poświęca stronie materialnej - wszelakim odmianom i wariacjom wykonania odznaczeń.
R. Lumsden Medals and Decorations of Hitler’s Germany", wyd. Airlife Publishing Ltd., jest z kolei mniej wyczerpujący tekstowo, obejmuje jednak najszersze spektrum odznak - także cywilne, resortowe i paramilitarne.
B. Leigh Davis Badges and Insignia of the Third Reich", wyd. Leopard to z kolei opracowanie wszelakiej maści oznak tekstylnych - naszywek, naramienników i patek, wszelkich formacji. Widziałem też tegoż autora bodaj Cloth Insignia of the Third Reich" - ale jakoś mniej przypadło mi do gustu.
I w zasadzie - może poza w/w Lumsdenem - nie są to jakoś drogie rzeczy.
Odnośnie odznak warto jeszcze wspomnieć dwa dziełka lumsdenowskie - Third Reich Militaria" i Detecting the Fakes" (wydane w tej samej serii Collector's Guide co wspomniany Ailsby), poświęcające w dotyczących odznak rozdziałach, co nieco uwagi kwestii oryginałów i falsyfikatów.

Pzdr

Grzesiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie