Skocz do zawartości

Grupa Łódź


Mlody Mauser

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 280
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Całkiem niedawno (góra miesiąc temu) w Gazecie Wyborczej były mapy Łodzi z 1900, 1914, 1939, 1955 i 1974 roku (jeżeli mnie pamięć nie myli bo ja zakupiłem tylko 3 pierwsze). Na jednej z nich (Reprint planu Łodzi wydanego około 1900 roku przez Rudolfa Fryderyka Luthera")jest w tym miejscu zaznaczony browar Bracia Gehlig". Odnośnik mówi, że mieścił się on na ulicy ogrodowej 7/13 co wyjaśnia nam sprawę. (O browarze z ulicy Ogrodowej 9 przeczytałem gdzieś na necie).
Co ciekawe reprint 10 kopiejkowy Plan Miasta wydany w marcu 1913 roku" wskazuje, że mieścił się tam gmach urzędu administracji Towarzystwo Wzajemnego Kredytu".
Co do Piątku to na tę chwilę podnoszę rączkę do góry :)
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do reprintu to uważam i większość grona z którym pracuje uważa że to chłam na potęgę i naprawdę nie ma sensu sie tym sugerować... wielki mi reprint. trzeba było zrobić taki z sensem... to jak ach.. szanowni łodzianie gdzie to piwo i o której?
Obert możesz mi na gg dać znac jak coś bedzie wiadomo... mam to szczęscie nie pracować po południu w piątek:P
pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem!
Wiem że tradycyjnym miejscem spotkań była Tawerna na rogu Stefanowskiego i Radwańskiej ale.... Czy możemy się spotkać gdzeisbliżej bo ja tam musze z przesiadką jechać.
Proponuje Mieszczańską na ul. POW dawna Armii Ludowej.
Browar tani i bliżej z każdej strony Łodzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem
Przepraszam za zamieszanie okazało się ze w piątek nie mogę! Hmm coż więc porwcamy do pierwotnej koncepcji, tj pub Tawerna róg ul. Stefanowskiego i ul. Radwańskiej godz. 18-19.
Pozdr. MJ
Ps. wypijcie moje zdrowie w piątek kończe lata!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jade chyba w piatek ale uzaleznione to jest od tego czy bedzie robota moze sie przesunac o 4 dni moj wyjazd tak ze browca mozemy jeszcze walnac z czubkami moze byc krucho sam wiesz w jakim stanie wylaza bede dzisiaj u mlodego to zobacze mapy martin doszly ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostał tylko pamiątkowy głaz.Początek panicznej ucieczki Generała i sztabu.Wystarczyło tylko kilka bomb.Czy wiadomo ile samolotow tak naprawdę brało udział w nalocie?pozdr efes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie