Skocz do zawartości

Lubin Gdzie szukać?


idiota

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Wybieram się w odwiedziny do Lubina. (za Wrockiem) Oczywiście piszczałe pakuje razem z Żytnią :) Czy polecicie mi jakieś ciekawe miejsca w pobliżu? Raczej blisko (osiek, chrostnik... jade pociągiem :/ )
Mam sporo miejsc w Mazurowicach (dziadek dużo zakopał, jak się dowiedziałem :))))) ale czas nie pozwoli. Dopiero wiosną.
Śnieg i mróz oczywiście mi niestraszny :)
Więc co polecacie na militaria?
Pozdrawiam
Janusz
thunder33@op.pl

P.S. Sorki z góry dla moderatora, za fatyge przeniesienia wątku do miejsca warte..." :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osiek przekopany do cna. Już nawet łuski od mosina cięzko tam trafić. Kiedyś jeszcze coś wychodziło ale teraz już nic. W chróstniku większość pobojowiska to pola, więc ciężko coś znaleźć. Ogólnie dużo łusek (Głównie od PTRD), ale wszystkie w kawałkach jak znajdziesz całą to będzie cud. Poza tym bardzo dużo pocisków do szwaka (Głównie przeciwpancerno - zapalające). Ja bym na Twoim miejscu szukał przy drodze Lubin-Rudna. Tam trafiałem jedne z ciekawaszych fantów (O ile można powiedzieć że ja kiedykolwiek coś ciekawego znalazłem). Znam jeszcze jedno ciekawe miejsce aale mam tam do pokopania":-)
W Bieniowicach (Tych nad kaczawą o ile są jakieś jeszcze) szukałem ale jako pole bitwy z 1760. Z II w.ś. wychodziły łuski do pepechy na kilogramy. Tam zdaje się nic poważnego nie było tylko jakaś słaba obrona przed szturmem sowietów na Legnicę. Podobno w lacach po drodze stracili parę pojazdów, ale żadnych oznak poważnych walk. No chyba że ja źle szukam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ale na wzgórzach koło bieniowic też stały wojska.
Główne kopanie było na głównym polu bitwy, między pątnowem a lisowicami. Potem przeszukiwałem okoliczne lasy w poszukiwaniu mniejszych potyczek i doszedłem aż do bieniowic. A starcia towarzyszące były na pewno, np. pod dobrzejowem (A dokładnie z tego co pamiętam w okolicach leśniczówki między dobrzejowem a miłogostowicami) była potyczka kawalerii.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie