Skocz do zawartości

Tracker IV-specyfikacja


lolek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Post kieruje do posiadaczy Bounty Huntera Tracker IV. Czy ktos moze napisac jego specyfikacje, tzn odpowiednie ustawienia ktore sprawdzaja sie przy poszukiwaniu monet, inne , ktore sprawdzaja sie przy poszukiwaniach wiekszych fantow itd...Lepiej pracowac na ALL METAL czy na dyskryminacji?

dzieki z gory i pozdrawianko:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Na ten temat wielokrotnie już pisano, ja również. Sprzęt jest tak prosty, że nie ma co kombinować. Ja zawsze ustawiałem na dyskryminację tonową:różnie - najczęsciej pokrętło dyskryminacji na 3". Czułość(lewe pokr.)na maksa - byle by nie wzbudzał się. Bardzo dobrze reagował na małe jak i na duże przedmioty - choć dzwięk nie sugerował wielkości przedmiotu. Chodziłem tak dwa lata. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no...twoje ustawienie sprawdzaja sie:)
Polazłem dzis sprawdzic go i łaziłem moze z 40-50 min po terenie wczesniej czesanym przez Pioniery,HS,Cyklopy.
Wynik to 3 monetki(2x PRL i 10 fenigow jeszcze z orłem carskim?!), guziczek i pare łuseczek.Na razie jestem zadowolony i czekam z niecierpliwoscia na wiekszy wypad:)))

pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj tylko, że te ustawienia dotyczą dyskrym. tonowej. Przy zwykłej(przełącznik w lewo)musisz doświadczalnie zmniejszyć zakr. dyskr. ( prawym potencj. w lewo nawet na 9". Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nanook nie czepiaj sie byłem za bardzo podniecony i wyłazi moja niewiedza:)
Jak zmniejszyc dyskryminacje do 9? moze zwiekszyc do 9? Nie bardzo kumam....Wyjasnisz?:))

dzieki za infio wszelkie:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli prawe pokrętło ustawisz w pozycji na 3"(wyobraź sobie na tarczy zegara, a nie na skali potencjometru!)i teraz przełączysz na zwykłą dyskryminację - jeden dźwięk dla różnych metali- to okaże się, że cewka nie reaguje na złoto, srebro itp. Dlatego w tym przypadku musisz obracać prawe pokretło(czułość dyskryminacji)w lewą stronę czyli ku 9" na tarczy zegara. Najlepiej poćwiczyć w powietrzu na róznych przedmiotach. Ja posiadam teraz Tesoro de Leon i też często ćwiczę" ustawienia. Jeśli interesuje Cię jakie przedmioty znajdowałem nim mogę podrzucić skany niektórych. Pozdrawiam.
PS. Chyba już kumasz!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie