Jump to content

Nanook1978

Forum members
 • Content Count

  231
 • Joined

 • Last visited

  Never

Community Reputation

0 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Skoro tak to dla informacji. Wielki obóz koło Głogowa za wsią Brzostów, obóz w Królikowicach koło Bytomia Odrzańskiego (miejsce jest zaznaczone na mapach jako francuska sosna"), tak naprawdę rośnie tam dąb zasadzony przez fancuzów podczas urodzin cesarza. Obóz sie wówczas spalił z powodu widowiskowych fajerwerków), niestety poszukiwania niepotwierdziły tego, brak jakichkolwiek fantów w tym miejscu. Może historycy sie pomylili z lokalizacją miejsca?. Może ktoś coś na ten temat wie?
 2. Troszkę schodzimy na inny tor. Miało być o nekropoliach napoleońskich, a nie o miejscach gdzie przebywali czy obozowali francuzi. W historii miast mało jest info na temat tych mogił. Obrona Głogowa przez francuską załogę trwała jakieś 3 miesiące, a poddali się z powodu głodu. Nie wiadomo ilu poległo dokładnie ani gdzie są ich groby. Historia jest zbyt uboga i milczy. Może zatem jednak rozwiniemy wątek o obozowiska? Temat epoki napoleońskiej jest bardzo interesujący może dowiemy nowych faktów potwierdzonych fantami z tego okresu.
 3. Wierzchowice koło Głogowa. Według Archiwali do archeologii dawnego obszaru Kreis Glogau" znajduje się grób z okresu wojen napoleońskich. Badania przeprowadzone w 1932 roku przez niemców. Obecnie stanowisko bez dokładnej lokalizacji i numeru.
×
×
 • Create New...

Important Information