Jump to content

Nanook1978

Forum members
 • Content Count

  231
 • Joined

 • Last visited

  Never

Community Reputation

0 Neutral
 1. Skoro tak to dla informacji. Wielki obóz koło Głogowa za wsią Brzostów, obóz w Królikowicach koło Bytomia Odrzańskiego (miejsce jest zaznaczone na mapach jako francuska sosna"), tak naprawdę rośnie tam dąb zasadzony przez fancuzów podczas urodzin cesarza. Obóz sie wówczas spalił z powodu widowiskowych fajerwerków), niestety poszukiwania niepotwierdziły tego, brak jakichkolwiek fantów w tym miejscu. Może historycy sie pomylili z lokalizacją miejsca?. Może ktoś coś na ten temat wie?
 2. Troszkę schodzimy na inny tor. Miało być o nekropoliach napoleońskich, a nie o miejscach gdzie przebywali czy obozowali francuzi. W historii miast mało jest info na temat tych mogił. Obrona Głogowa przez francuską załogę trwała jakieś 3 miesiące, a poddali się z powodu głodu. Nie wiadomo ilu poległo dokładnie ani gdzie są ich groby. Historia jest zbyt uboga i milczy. Może zatem jednak rozwiniemy wątek o obozowiska? Temat epoki napoleońskiej jest bardzo interesujący może dowiemy nowych faktów potwierdzonych fantami z tego okresu.
 3. Wierzchowice koło Głogowa. Według Archiwali do archeologii dawnego obszaru Kreis Glogau" znajduje się grób z okresu wojen napoleońskich. Badania przeprowadzone w 1932 roku przez niemców. Obecnie stanowisko bez dokładnej lokalizacji i numeru.
×
×
 • Create New...

Important Information