Skocz do zawartości

Okładki od bagnetu.


Gambit

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem w trakcie konserwacji bagnetu. Czy ktoś może mi poradzić co zrobić z drewnianymi okładkami? Mam kilka wyjść: albo je zostawię tak jak są, jednak metal jest w dobrym stanie - lekki nalot rdzy - tak więc po usunięciu go będzie wyglądał jak nowy" i może się gryźć kolorystycznie z okładkami które trochę zczerniały.

Mogę też oszlifować okładki drobnoziarnistym papierem ściernym do momentu usunięcia zczernienia i polakierować. Pytanie tylko jaką grubość ziarna powinien mieć papier, żeby była optymalna.

Czy może są jakieś inne sposoby na okładki? Pochlastałbym się szarym mydłem gdybym je spierdzielił...

Dzięki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !
Nie szlifowałbym okładek, lepiej żeby powierzchnia została nienaruszona, ja szczerniałe drewno okładek bagnetów czyścilem środkami do czyszczenia mebli ( chyba używałem Pronto do mebli - wszystkie środki do czyszczenia drewna mają podobne właściwości, tak że marka obojętna ; później przeciągnąłem pastą do konserwacji drewna (- chyba ogólnie dost. w sklepach FORMEB ). Jeśli okładki są już makabrycznie zapuszczone a czyszczenie Prontem prędzej przyniesie zdarcie rąk niż brudu - płyn do mycia naczyń i gąbka ze ścierakiem
Pozdrawiam
Grzesiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...
Wg mnie najfajniejsze i najbardzej interesujące są przedmioty w 100% oryginalne - nie upiekszane na siłe. Wystarczy tylko lekko zakonserwować zeby przedmiot nie niszczał i tyle. Każda modyfikacja czy niepotrzerebna czyszczenie itp tylko psują" dany fant :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do Gambita gdybys przypadkiem znalalazl gdzies srobki do bagnetu niemieckiego to daj znac tez bym sie lapal pozdr famo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie