Skocz do zawartości

popielniczka


Rekomendowane odpowiedzi

Witam
wykop bardzo płytko lezało.. stan niezły wytłoczone lub wygrawerowane O.P.O MURNAU 1945
zrobiona prawdopodobnie przez naszych oficerów w tymże oflagu ale nie jestem pewien skad bu mieli narzedzia do zrobienia czegos takiego choc sama popielniczka jest recznie wyklepana to orzełek i napis jest zrobiony profesjonalnie jakby ze sztancy? skad by ja mieli w obozie,
moze macie panowie podobne pamiatki moze była jakas manufaktura wg jakiegos wzoru mała produkcja?
poza tym chciałbym sie dowiedziec jak to wyczyscic wyglada to na cos w stylu cynkalu alpaki a kolega mówi ze to jakios sztucznie posrebrzane, nie chciałbym własnie tego sreberka zniszczyc np czyms zracym na razie jest to matowe
pozdr
BURY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, na jakiej podstawie stwierdziłeś, że jest to zrobione ręcznie, do wykonania takiej popielniczki jest potrzebny wykrojnik i tłocznik, prasa, blacha głebokotłoczna. Najbardziej prawdopodobne jest to, że popielniczka ta była na wyposażeniu baraku obozowego, a napisy i orzełka wykonał jakiś oficer (z zawodu grawer) wszystko jest możliwe, a skrót pewnie oznacza (O)bóz (P)olskich (O)ficerów.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam
myslę ze faktycznie masz racje. ale na pierwszy rzut oka wyglądało mi to na rękodzieło dlatego ze nie jest mimo wszystko idealnie wykończony jak spod prasy tzn. nie jest idealnie symetryczny i troche zdeformowana podstawa ale to moze byc wynik gnicia tyle lat w ziemi lub innych uszk mechanicznych poza tym sam kiedys wyklepywałem reliefy w blasze miedzianej ale to miekki metal i troche płytsze nie jak ta popielniczkaona ona ma gdzies z 1.5 cm,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie