Skocz do zawartości

Helsinki - muzeum wojsowe??


mietek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jadę do Helsinek.Na forum było że w Finlandii są ciekawe muzea wojskowe. Czy jakieś z nich jest w Helsinkach, lub ich bliskiej okolicy (mam tylko pół dnia wolnego).
Tak przy okazji, warto by zrobić na stronie coś w rodzaju Co warto zobaczyć", ze spisem muzeów militarnych, fortyfikacji itp. w róznych miastach i krajach. Nie ukrywam, że jak podróżuje jest to główna tematyka mojego zwiedzania, a nie zawsze wiem co i gdzie oglądać.
Dodatkowo, jak ktoś jedzie do muzeum zagranicznego, może o tym informować, bo często osobom w Polsce sa potrzebne fotki jakiegoś sprzętu, detalu itp, eksponatów których brakuje w polsce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Koło miejscowości Parola /Szkoła wojsk pancernych/jest kolonia Nummi a tam muzeum broni pancernej,ale gdzie leży Parola to nie wiem-możena pólnocy.W samych Helsinkach jest Muzeum Wojny i chyba lotnicze ale brak szczegółów.Pzdr.Ryszard
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Helsinkach muzeum wojskowe, muzeum artylerii nadbrzeżnej, muzeum wojny, okręt podwodny, nieco armat luzem. Wszystko to (oprócz muzeum wojny) na wyspie Sveaborg/suomenlinna - tramwajem wodnym z portu 10 minut.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dzięki wszystkim za pomoc. Wszystkie powyższe muzea zwiedziłem (w tym wystawę o wojnie z rosja w 1941), plus muzeum lotnictwa. Jak będę miał fundusze a potem dostęp do skanera to będą fotki. Niestety nie mam aparatu cyfrowego.
Fotki to będzie: Stug wesja chyba E, Vickers z 1938 roku, Bofors ppanc 37mm, itp itd.....
PS CO sądzicie o idei aby była podstrona z opisami muzeów militarnych w kraju i za granicą? Czy tez Bocian ma juz na tyle pracy że odkładamy temat na póżniej?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HELLO!

Ultra fajny pomysł z tymi opisami muzeów. Szczególnie w okresie przedwakacyjnym. Przydałyby się ceny, dojazd, dni i godziny otwarcia, i jakieś info dot. zbiorów. Wielu z nas tu i ówdzie bywa i taki opisik może wrzucić na forum. Tak przy okazji to marzy mi się książka - przewodnik po Europie po takich pancernych" i militarnych" muzeach i miejscach. A może ktoś z was słyszał o jakimś biurze podróży, które robi wycieczki po muzeach pancernych, np. w pięć dni, pięć muzeów w Danii, północnych Niemczech, Belgii i Holandii. Fajne byłoby takie coś choć sądzę, że komplet czyli pełny autobus na taką wyprawę byłoby trudno zmontować.
A może się mylę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie