Skocz do zawartości

Rutus Solaris a Kamienie


ZBYNIA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam Solarisa od paru miesiecy.Niby bylo wszystko OK (problem z folia od papierosow albo podobna).Z rdzawymi gwozdzmi tez do konca nie radze.
Najgorsze bylo wczoraj.Bylem w kilku miejscach zasmieconych" pozostalosci palacykow.Zachowywal sie bardzo dziwnie,sygnal byl nie stabiny,nie moglem okreslic jaki meta,wskaznik latal od 1 do 12.Probowalem cos namierzyc (pin-point),po wykopaniu okazywalo sie, ze to czerwona cegla.Bylo tak nonstop.Bylo to denerwujace.I na czarnej mokrej glebie piszczal, ustawienia gruntu nic nie dawaly.W czym problem??? Czy ktos ma podobny problem? Czekam na odpowiedz.
Pozdrawiam, Zbynia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Miejsca po budynkach są bardzo trudnym terenem dla każdego wykrywacza ,a szczególnie dla tak czułego. Jedynym rozwiązaniem w tym miejscu bedzie zapewne zmniejszenie czułości aż wykrywacz będzie pracował stabilnie.Można zmniejszać nawet do minimum gdyż zasięg i tak wynosi ok. 60 procent zasięgu maksymalnego.Z wykrywaczem jest jak z samochodem - nie wszędzie da się jechać 200 na godzinę.
Szkoda,że nie masz maila bo interesuje mnie kwestia problemów z folią aluminiową (?).
RUTUS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja też dziś byłem w terenie i chodziłem po zaoranym polu wykrywacz co chwila się wzbudzał. Czułość miałem na prawie ostatniej kresce ponieważ gdy chodziłem wcześniej w lesie było ok. Skręciłem czułość na mniej niż połowe i też nie wiele to dało. Folie aluminiową mój łapie (grubszą) ale od papierosów czy gumy do żucia to raczej nie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ewentualnie mała zmiana oprogramowania- możliwość wyciszenia ostatniej kreski z prawej. w ten sposob kto chce kopac kamienie bedzie mogł sobie włączyć dźwięk a ten kto jest nerwusem będzie miał spokój i brak sygnalu dźwiekowego na kamienie magnetyczne.
pozdrawiam serdecznie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do MaciekC - czy ta mała zmiana oprogramowania jest dokonywana przez producenta wykrywacza gratis? I kto ponosi koszty przesyłki? Bo rozumiem, ze brak stabilnosci wykrywacza poprzez ciągle sygnalizowanie kamieni jest wadą wykrywacza i zmiana tego oprogramowania odbywa sie na zasadach reklamacji?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszkieterka moja propozycja to sugestja dla producenta nie propozycja dla użytkownikow. Zaszlo male nieporozumienie.
I nie chodzi mi o niestabilnosc wykrywacza tylko o sygnalizowanie ostatnią kreską z prawej i najwyższym tonem (3 ton) kamieni (nie wszystkich).

Chodzi o wyciszenie tej ostatniej kreski - by byla sygnalizacja wyzualna a nie dźwiękowa. daje to mozliwość szybszego przeszukiwania terenu zamiast spoglądania co chwile ktora to kreska się wyświetla. Na polach wkoło Łodzi czasem 80% piknięć pochodzi od kamieni (sprawdzone ,kopane)

jesli by się tak zdażyło że nawet trzeba dopłacić za zmiane oprogramowania to itak bym sie na to pisał.

Mam tez pytanie do producenta- W jakim celu wykrywacz reaguje na kamienie? przeciez moźna by odrazu przy projektowaniu wyciąć te sygnały. Może przez to że głęboko zalegające grube żelastwo moze byc sygnalizowane przez ostatnia kreske z prawej?

pozdrawiam maciej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Zrobienie tego w ten sposób ( czyli wyciszenie ostatniego kwadracika na wyświetlaczu ) to najlepszy sposób aby wykrywacz czasem zgubił przedmiot z wysokiego koloru" np. grubą srebrną monetę. Już widze awanturę na forum że Rutusy nie wykrywają srebrnych monet :))))
W Solarisie należy odpowiednio ustawić pokrętło grunt - jeśli jest to konieczne.
Następny wykrywacz nie bedzie reagował na kamienie bez względu na ustawienie gruntu. Odpadnie mi problem wiecznego tłumaczenia tego zagadnienia i pokazywania ,ze wiele wykrywaczy na tą cechę.
Muszkieterka - źle to rozumiesz - to nie wada wykrywacza, trzeba tylko mieć troszkę wiedzy na ten temat i jeśli sytuacja tego wymaga to przekręcić odpowiednio grunt. Wtedy nie ma absolutnie problemu z kamieniami magnetycznymi.
pozdrawiam RUTUS.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Jako że od września uzytkuje Solarisa mam pytanie do Pana Arkadiusza piszącego o nowym wykrywaczu, kiedy będzie premiera nowej maszyny ? może coś o możliwościach ?
Czy bedzie zapowiadana cewka 30 cm ?
Z niecierpliwością czekam na odpowiedź.

Pozdrawiam,
acer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MaciekC nie sugeruj sie tym co pisze producent Rutus'a. Piszac o wykrywaczach wykrywajacych kamienie zapomina wypowiadac sie o swoich wyrobach.
A piszac o innych tworzy nie do konca zgodna z prawda rzeczywistosc.
W rzeczywistosci bardzo malo wykrywaczy reaguje na kamienie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie