Skocz do zawartości

Dzisiejsze trafienia vol. IV


Rekomendowane odpowiedzi

I broszki po oczyszczeniu...
I tu pojawia się pytanie: Teren i lokalizacja działań zdają się sugerować okrążenie. Czy za Infanteriesturmabzeichen była czapa" od Czerwonoarmistów?? Poza odznakami niczego nie było: Ani nieśmiertelników, ani innych odznak, ani jakiegokolwiek sprzętu.
Pozdrawiam(y)
Senior&Hubert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 212
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Te odznaki w takich ilosciach to napewno sztabowe tzn nie nadane - albo rusek zbierał bo myslał ze srebrna jak okazalo sie ze cynk... (połamane) to wywalił je... :)) Tam chyba jest blacha Stabowa nawed jedna jak widze ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, nie wiem...
W Odkrywcy" autor opisując skróty z nieśmiertelników zwrócił uwagę na ten skrót:
Stamm. oznacza Kadrowy" i nie ma nic wspólnego ze sztabem (Stab.)
Stamm.Kp.GEB. 89

Poza tym odznaki leżały w trzech skupiskach przy ziemiankach w tym jedna ziemianka oddalona o około 150m od dwóch pozostałych.
Ale każda teoria jest mile widziana bo sytuacja niecodzienna :)
Pozdrawiam.
H.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam.
Widzę, że mój topic spada do drugiej linii więc czas go wyciągnąć...
A więc po kolei:
Po artylerii, której pozycje namierzyliśmy poprzednio zostały tylko resztki łusek od haubic doły i przysłowiowy smród. Jedyny namacalny dowód że tam stała to ten nieśmiertelnik w wersji PUZZLE. Po walkach mechanicznych dało się go odczytać
/ F.A.R.156
156 A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(oczywiście miało być przeRZuciliśmy")
Głód na carszczyzne zaspokojony brakiem efektów to wróciliśmy na starą dobrą Siedzibę Jagrów"...
8 minut chodzenia i cyk! 20m od rowerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie