Skocz do zawartości
  • 0

czy to kule armatnie?


athanatos

Pytanie

24 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Ok przyznaję rację że może być i prawdopodobnie jest tak jak mówisz. Jednak nie miałem takiej kuli żeby nie miała wżerów i nie wyobrażam sobie żeby taka mogła być w ziemi .
Niestety jeżeli miałbym stosować elektrolizę do kul , które wykopałem to zajęło by mi to z 5 lat .
Co do tej 12 calówki jest już na nią dużo chętnych i postanowiłem ją wystawić na aukcję . Mam jeszcze jedną taką jeszcze nie wyciągniętą z ziemi i jednej się pozbędę - dwa olbrzymy w jednym domu to za dużo .
A liczę jeszcze na coś większego i mam nadzieję że znajdę .
Miejscówkę mam nadzianą kulami jak dobra kasza skwarkami " już miałem sobie ją odpuszczać na jakiś czas , ale ta duża mnie podbudowała i chyba jeszcze poszukam .
Pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma szans żeby kula z ziemi po elktrolizie była gładka .
Może robiłeś elektrolizę lekko przyrdzewiałej kuli i wyszła gładka na kuli z ziemi jest ok 0,5 cm rdzy i na 100% nie jest równomierna. Ja wykopałem ok 120 szt . i jeszcze nie trafiłem takiej żeby była tak zardzewiała żeby po elektrolizie wyszła jak nowa.
Pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie z całym szacunkiem ale ta kula nie była w ziemi nawet 20 min . a co dopiero 200lat . Możecie mi powiedzieć czy ta chemia potrafi także usuwać wżery . Bo jeśli tak to czemu wszystkie rzeczy po elektrolizie są dziurawe ? A np .lufa karabinowa jest wykonana z o wiele lepszej i twardszej stali niż kula .
Na prawdę nie wykopałem jeszcze kuli ( a miałem okazję wyciągać tego sporo ) żeby mogła po elektrolizie być tak gładka jak u kol. lisek68 . I jeszcze te strzałki to już jest zbyt ładne jak na coś co leży w ziemi i rdzewieje .
Na fotce utarg z jednego dnia na potwierdzenie moich słów .
A takich dni było kilkanaście . Przepraszam że bokiem ale na tym forum jest jakaś dziwna zasada że szerokość może mieć 640 pix ale wysokość już nie dziwne???????/?
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grove3 na wstępie winszuje wspaniałych odkryć .Stwierdziłeś że moja kulka ie była w ziemi nawet 20 min",co na to ekipa z Dolnego Śląska !!!!!!!.Sugestia że to funkiel nówka , prosto z taśmy ,bez urazy ale przemilcze ten wątek. Gdybyś czytał uważnie mój post,w którym pisałem że nie wszystkie odkrycia są ładne po elektrolizie gdyż istotne jest w jakich warunkach leżał nasz obiekt ,mógłbyś wyciągnąć właściwe wnioski.Cały mój post piszę w trosce o nasze odkrycia ,często nieodwracalnie niszczone,a nie po to by komuś dokopać.Na koniec jeszcz raz winszuje TOBIE wspaniałych odkryć.Chętnie przygarnę 100 funtówkę gdyż takiej jeszcze nie posiadam,zakładając że nie była CZYSZCZONA".Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz już nie mam tyle do czyszczenia żebym musiał to zlecać . Dzisiaj przyjżałem się dokładnie tej kuli i nie ma najmniejszej szansy żeby wyszła gładka .Wystawiam ją na allegro tylko obstukaną z piachu . Wątpie żeby można było z niej coś wyciągnąć rdza jest nierównomierna i w jednym miejscu są płytkie wżery w innym głębokie.

Boruta no 650X600 przyznaję się do pomyłki , ale mogę wiedzieć co by było gdyby fotka o rozmiarach 600X650 też wchodziła ?? Zajęła by więcej miejsca na serwerze ? Bo chyba te ograniczenia są po to żeby oszczędzać miejsce ?
A często się zdarza że przedmiot , który chemy sfotografować jest wąski a wysoki . Więc co w takim razie zrobić ? Zrobić fotkę w pozycji horyzontalnej i wkleić na forum po 200 pixeli niepotrzebnego tła obok przedmiotu ? Czy niepotrzebnie zmniejszać fotkę i coś co może być ładnie sfotografowane niszczyć pomniejszaniem fotki??
Pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie